Najdi forum

Zaradi fakultete pogosto zapadem v depresijo

Pozdravljeni,

Od vpisa na fakulteto se soočam z depresijo. Program zahteva veliko dela in časa zase skoraj nimam. Problematični so trenutki ko se mi zalomi . Kar naenkrat se mi zmrači… ne vidim poti za naprej. Lani mi je vse hodilo narobe in sem bil izjemno nervozen saj mi je grozilo ponavljanje letnika. Kar me skrbi je pojav misli o smrti. Pa misel le pride ko je hudo in se je nato zgroženo otepam ali mi gre dobesedno na jok. Bojim se, da si bom ob naslednji večji krizi res kaj naredil. Preveč se žrem za ta faks, po drugi strani mi predstavlja nek cilj.

Se da kaj ukreniti, da padcev ne bi doživljal tako grozno? Ne zmorem več tako naprej.

Pozdravljeni,

fakultetne obveznosti lahko predstavljajo velik negativni stres. V primeru, da ste občutljivi na neuspehe pa verjamem, da vam je zato še težje. Hkrati pa imate tudi skrb pred smrtjo. Kako to spremeniti? Obstajajo vzroki zakaj doživljate padce tako grozno, morda teh le še nimate ozaveščenih. Znano je, da nezavedno v večji meri kroji našo zavest, čeprav se tega ne zavedamo. Ravno tu se nahaja odgovor na vaše vprašanje, kaj se da ukreniti, da padcev ne bi doživljali tako grozno? Se o svojih težavah s kom pogovarjate? Že pogovor lahko razbremeni dušo in posledično tudi telo. Lahko se tudi bolj poglobite v svoj notranji svet in raziščete vzroke za vaše počutje ter predelate notranje konflikte ali travme, ki vam povzročajo omenjene težave. V tem primeru bi vam priporočal, da poizkusite s strokovnjakom psihoterapevtom.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close