Najdi forum

Pozdravljeni,

Sem nasplošno bolj čustven tip človeka, včasih sem bila tudi že v manjši depresiji vendar sme se zmeraj izvlekla ven brez tablet itd. Sedaj sem po letu dni pričela z novo službo, ki me veseli, vendar so se začele težave. Po dveh mesecih dela pod pritiskom oz obilice dela v pisarni sem izgorela, 8 ur dela mi je postala neznanska muka, vse kar sem prek opravljala z lahkoto mi zdaj predstavlja pravi zalogaj, 8 ur tempiranega dela ne zmorem več, če predolgo berem začne v glavi čutiti pritisk, prav tako me muči razdražljivo črevesje, ker sem zaradi nezmožnosti normalno delati postala tesnobna in živčna, sedaj sem tesnobna še doma, ne morem prav spati in kar naprej me skrbi ali bo drugi dan zmogla opraviti vse obveznosti v službi. Ne pomaga mi nobeno sproščanje, k večjemu sem vse bolj utrujena. Sedaj mi je splošna zdravnica predpisala AD cipralex, 10 dni sem jemljem polovičko, tesnobnost se je malo polegla vendar v službi imam še naprej težave, zanima me ali bo s časom boljše, ali mi bodo AD spet povrnili moč za delo, hvala

Pozdravljeni,

omenjate, da vas služba veseli, so se pa začele v službi težave. Kakšne?

Takšni stresni dogodki so lahko sprožilec za tesnobo in različne druge simptome (depresivno razpoloženje, živčnost, glavoboli, utrujenost, razdražljivo črevesje, itd.). To pomeni, da gre za problematiko, ki ni razrešena na zavestni ravni, ostaja pa v nezavednem. Ti simptomi so opozorilo, da je potrebno iskati rešitev na globlji ravni. Zdravila delujejo na simptomatski ravni – pomagajo pri zmanjševanju simptomov, vendar vzrokov za nastanek simptomov ne bodo razrešili. Priporočam vam, da se težav lotite bolj poglobljeno s pomočjo psihoterapije. Na ta način, ko se začnemo ukvarjati s seboj in razreševati notranje konflikte (ali travme), se simptomi velikokrat tudi začnejo umikati.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close