Najdi forum

Pozdravljeni!
Stara sem 12 let in imam nekaj problemov, zaradi katerih sem se vam odločila pisati. Vsak dan se samopoškudujem (režem), zdaj razmišljam tudi o tem da bi se žgala, si kaj zlomila… V šoli sem med najboljšimi, imam dobre ocene, prijatelje, tudi najboljšo prijateljico (ki ve, da se režem)… Zadnje čase sem zelo utrujena, žalostna, brez motivacije, ves čas bi samo ležala v postelji, sem zelo zaspana, ampak, ko se odpravim spat, ne morem in ne morem zaspati. Prej sem vsak dan vsaj po eno uro telovadila, zdaj pa samo ležim v postelji in se sploh ne morem spraviti ven. Tudi tek sem čisto izgubila, starši me morejo prisiliti, da sploh kaj pojem. V trebuhu in pri srcu ves čas čutim neko tiščanje. Res me zanima kaj je narobe z menoj, ker se vse samo še stopnjuje.

Pozdravljeni,

sem vesel, da ste se odločili pisati. Vse to kar ste omenili – samopoškodovanje, tiščanje v trebuhu in prsih – je lahko povezano z našimi čustvi. Predstavljam si, da so v vašem življenju kakšne stvari zaradi katerih ste žalostni ali pa vas bremenijo? Želite kaj več napisati o tem?

Si vzamete prostor, da s kom o tem spregovorite? Naprimer s starši, psihologinjo, socialno delavko ali kakšnim drugim odraslim, ki mu zaupate? Verjamem, da bi vam to lahko pomagalo.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close