Najdi forum

Pozdravljeni! Sama se soocam s tezavonpretiranega izbruha jeze. Zacela sem iskati izvore moje jeze in zadevo sem zacela razclenjevati in jo resevati. Kot prvo sem spremenila delovno okolje, ki je zelo negativno vplivalo na mojo jezo. Sedajle delam tisto kar delam rada in v tem uzivam, nazalost je taksen poklic kjer delam z ljudmiz saj ni nazalost, ampak ponavadi se ko so ti jezni ali nesramni temu ne posvecam prevelike pozornostiz ker me delo sprosti in jeza izgine. Pridejo pa trenutki, ko ljudje zaradi neznanja bontona in komunikacije z ljudmi, postanejo prevec neprijetni in se zacne v meni kopicot jeza in se vsake malenkosti nabirajo. Vendar kmam tezavo ko pride do kopicenja jeze, da tk jezo ne usmerim v drugo dejavnost in ne izpuhti kot ponavadi ampak se nenormalno kopici. To ima neprijetne lastnosti, neznanemu cloveku,yotej stranki ne bom povedala da se naj nekam gladko zaleti, ampak bom postala odrezava in ne takrat ne vem brzdti jezika in jeze, ne bom izbruhnila, ampak se jezik razveze in postanem neprijetna, in recem to kar ne zelim reci in ne premislim 2x kot ponavadi, kar me nato vodi v tezave v 95% primerov takole jezo lahko obvladujem saj se usmerim v delo, vcasih ap se to ne, pomaga, nato pridem domov k druzini, fantu ali pa se dobim s prijatelji na kavo in tole neobvladano jezo istresem iz sebe nimam izbruha da bi jih napadla ampak povem vse kar se mi je zgodilo, ker mi pogovor pomaga, ampak druzina me razume, da po tezkem trenutku rabim pogpopr da se pomirim ampak fant in prijatelji ne vedo, in nocejo razumet, da sme clovek, ki obcasno rabi pogovorni ventil, vendar ker oni ne razumejo, rabim neko tehniko, da nakopiceno jezo sprostim, ko sem na delovnem mestu, nazalost ne morem izvajat joge, tec, brati, ali pa si govorit stevilk do milijon, kaksno tehniko uporabljati drugi, da se pomirite v danem trenutku, ne da bi pri tem drugi “trpeli”….

Pozdravljeni,

izpostavljate težave zaradi zaradi izbruhov jeze. Vzroki za takšen odziv so lahko različni. Velikokrat se v vsakodnevnih odnosih pojavijo sence naših pomembnih primarnih odnosov (npr. družinski člani), ki lahko tudi v veliki meri vplivajo na kakovost odnosov z drugimi.

Jeza je sestavni del človeka, pomembno pa je, da jo lahko izrazimo oz. predelamo na način, ki je še socialno sprejemljiv. Ste kdaj razmišljali o psihoterapiji? V globinsko usmerjeni psihoterapiji (npr. psihoanaliza) boste lahko bolje spoznali sebe in med drugim tudi izražali ter predelovali svojo jezo. V vedenjsko kognitivni obliki psihoterapije pa se naučili zmanjševati intenzivnost odziva in tehnik umirjanja.

Tudi drugi bralci ste vabljeni, da podelite morebitne tehnike za pomiritev.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close