Najdi forum

Pozdravljeni
Upam da sem se obrnil na pravi forum. Sem 16 letni fant. Že tri leta neprestano ima probleme pri uriniranju,ko končam moram še nekaj časa počakati,ker mi še odtekajo kapljice iz penisa in si ga obrisati s papirjem. Drgniti si ga morem s hlačami,da vse priteče ven. In še kapljice se kar držijo na penisu ne morem otresti ampak obrisati s papirjem. To me zelo moti ker zunaj ne morem opraviti male potrebe ker potem imam mokre spodnjice in hlače. Tudi včasih imam občutek da je spodaj mokro ko pogledam ni. Kaj bi to lahko bilo? S prebavo imam že štiri leta probleme imam občutek da se mi črevo ne izprazne do konca,potem pa morem tudi po večkrat na dan. Večkrat moram iti takrat ko moram recimo v šoli,po opravkih… Večkrat se tudi izmenjava obdobje diske in zaprtja. Odkar imam probleme z uriniranjem sem opazil da sem čez dan hitro utrujen,zaspan,zelo zelo veliko pomankanje koncentracije imam,problemi s tesnobo,in še včasih(pa ne takrat ko sem živčen) ko se s kom pogovarjam se sploh ne zavedam kaj govorim in kaj meni drugi govorijo (pijem zelo malo, drogiram se ne),čisto sem izčrpan,cel dan bi samo ležal. Večkrat imam tudi manjše bolečine pri srcu. Problem je ker se vsi problemi vsako leto stopnjujejo. Bil sem tudi pri zdravniku najprej za uriniranje,potem še za blato oba zdravnika sta povedala da so izvidi vredu,en je celo mislil da si vse to izmišljujem. Imam pa krivo hrbtenico in držo,desno nogo pol centimetra krajšo od leve. Na sistematckem pregledu je zdravnica že na obrazu(utrujenost),rekla da nekaj ni vredu z mano,potem pa je to napisala moji zdravnici. Moja zdravnica pa je rekla da je vse dobro. Samo zanima me kako bi lahko to pozdravil in kaj je to,če je kaj?
Jaz se samozadovoljujem vsak dan in sicer tako da ko mi skoraj pride naredim malo pavze in potem spet naprej,tako da dlje uživam,pa me zanima če je s tem ko tako delam lahko kaj narobe,ker le tako imam več energije. Ker če ga v prvo zdrkam do konca mi zelo malo pride in skoraj nič ne špricne. Po drkanju pa tudi lažje in hitro opravim veliko potrebo in imam občutek da se mi je črevesje izpraznilo.
Že vnaprej hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

sprva sem pomislil, da bi vas zaradi težav z uriniranjem in prebavo preusmeril k osebnem zdravniku, vendar ste že opravili preiskave, ki niso pokazale posebnosti. V tem primeru lahko da gre za psihosomatske težave (to so težave, ki nimajo telesnega vzroka, ampak gre za psihične težave, ki imajo za posledico telesne simptome) ali pa, da posvečate preveč pozornosti malenkostim (npr. pri uriniranju je lahko popolnoma normalno, da se na koncu izteče še nekaj kapljic, …).

Pri samozadovoljevanju ni nič škodljivo, če zadržujete ejakulacijo, nisem pa še slišal, da bi samozadovoljevanje na prebavo vplivalo na način kot opisujete.

Glede na ostale opisane simptome (izčrpanost, ležanje, bolečine pri srcu) lahko, da gre pri vas za težave, ki imajo psihični vzrok. Kaj se dogaja v vašem življenju? Ste morda imeli (ali še vedno imate) težko obdobje?

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close