Najdi forum

V meni zazijala praznina, nastala tesnoba

Pozdravljeni

Nikoli si nisem mislil, da bom pisal v ta podforum. Očitno lahko težave z razpoloženjem doletijo vsakogar. Od sobote, 12.8. do danes sem imel letni dopust, torej se mi danes dopust izteče in jutri spet v službo. Od prvega dne dopusta do prejšnje sobote, 19.8. je bila pri meni punca kar pomeni, da mi ni bilo dolgčas in se mi je kaj dogajalo. Po njenem odhodu domov pa je v meni nastala nekakšna praznina. Prihaja iz tujine zato imava zvezo na daljavo, videvava se 3x do 4x letno za 8 dni. Zadnjih teden dni nisem počel nič pametnega, bolj ali manj sem od jutra do večera visel na internetu. Zadnjih nekaj dni tudi nenavadno veliko spim. Spim do nekje 10:00, 10:30 kljub temu, da grem zvečer spat okoli 23:00. Danes sem spal do 10:30 in ob 14:30 šel nazaj spat, vstal sem pred pol ure.

Imam tudi nekakšen strah, kaj bo jutri. Zaposlen sem v proizvodnji kljub temu, da imam 7. stopnjo izobrazbe. Tekom študija se je pripetilo nekaj, kar mi je vzelo voljo sploh kaj početi v smeri, za katero sem se izobraževal. Tudi ko sem iskal zaposlitev v tej smeri, so me zavrnili ker ne dosegam pričakovanj. Kolektiv je bolj tako-tako, sestavlja ga v glavnem nekvalificirana delovna sila. Ljudje, med katerimi se ne znajdem. Nekaj primitivnih sodelavcev si me včasih neokusno privošči, jaz pa se v tistem trenutku ne znam braniti. Dan pred dopustom je prišlo do čudne situacije, ko sem se sodelavcu umaknil da ne bi bil v napoto. Ravno v tistem trenutku je mimo prišel vodja in mi rekel, da sicer imam zelo veliko voljo do dela, toda da mi je treba vse reči. Vprašal me je, ali sem kot otrok sploh šel kdaj ven. Kot da imam tesnobo pred vrnitvijo v službo.

Niti ne vem če postavljam vprašanje za pomoč, bolj to da dam ven iz sebe kar doživljam zadnjih teden dni.

Pozdravljeni,

seveda, vsak človek ima težave z razpoloženjem.

Izpostavili ste več različnih tem – praznina po odhodu punce, strah pred tem kaj bo jutri, težave na delovnem mestu. Zveza na daljavo zna biti izziv. Osebe, ki so nam blizu seveda tudi pogrešamo, kar je normalno, hkrati pa se nam lahko ob vsakodnevnih doživljajih odprejo tudi rane iz naše preteklosti.

Bi želeli o čem napisati kaj več? Kako doživljate odnos s punco? Kako vam je delati v tem kolektivu? …

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Zdravo jaz sem star 30let.zbolel sem z hudo depresijo z psihoticnimi siptomi in odvisnostna osebnostna motnja.me zanima ce z to diagnozo lahko zaposlim.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

sprašujete o možnosti zaposlitve ob akutnih simptomih? Predstavljam si, da znajo biti simptomi v takem obdobju zelo moteči? V tem primeru je morda smiselno, da si opomorete in potem poiščete zaposlitev. Če čutite, da vas simptomi ne bi toliko ovirali ali pa, da bi vam zaposlitev celo pomagala, pa je potem tak korak bolj smiselen. Poslušajte sebe.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close