Najdi forum

Fant, nespecnost, depresija …

Pozdravljeni! S fantom sva skupaj ze 4 leta. Od vsega zacetka je doma imelprobleme. Alkohol… hudo psihicno nasilje, ponizevanje, zanikanje enega od starsev, nad njim ter drugim starsem. Koncno je prislo do razveze, kljub prepovedi priblizevanja ta stars ne da miru. Prislo je do hudega fizicnega napada… fant ima ze zelo dolgo probleme s spanjem. Ze 1 mesec ne more spati, spi 4-5 ur.. sedaj po fizicnem napadu se je se poslabsalo, ni mu do nicesar,sicer se zase, v svoji sobi drzi ze kaksni 2 leti, sedaj pa je ves cas zaprt v stanovanju.. ven ne gre. Boli ga glava, trebuh, slabost nekore esti, nemore spati..Kako mu pomagati v taksnem stanju? Ce noce obiskati zdravnika, ker noce jesti antidepresivov in drugih tablet? Zelo sem ze obupana saj se bojim da vse to vlece zraven se mene in nebom zdrzala. Bojim se pa ce ga zapustim da bo zgubil se edino uporo ki jo ima. Ceprav sam tudi razmislja o tem, ker noce da jaz trpim.

Pozdravljeni,

razumem vašo dilemo. Težko vam je ob partnerju, ki ima veliko težav, ne želi pa poiskati pomoč. V takih primerih, ko človek zavrača pomoč, je težko pomagati. Pomembno pa je, da pomagate sebi. Kje so v tem vaše meje? Kaj si želite zase?

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Kaj pa priporocate njemu? Verjetno poiskati pomoc ne..

nova
Uredništvo priporoča

Napiši mu pismo. V njem naj bodo roki, do kdaj določeno stvar izboljšati. Poudari, da je stvar resna in je treba ukrepati. Če ne bo nič…reši sebe!

Pozdravljeni,

glede na opisano bi bilo smiselno, da poišče pomoč. Pomembno pa je, da se človek za pomoč odloči sam, saj ponavadi pogojevanje drugih ne prinese dovolj dobre motivacije (sploh v psihoterapiji).

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close