Najdi forum

Ja znorela bom, če mi kdo ne bo pomagal. Že več let hodim in jem antidepresiva. Posledično sem nenehno utrujena, zaspana, nezbrana…odločila sem se, da jih zmanjšam. Laže mislim, ne gre mi zjutraj na bruhanje. Je pa drugač za znoret. Doma mi gredo vsi na živce, vsem bi povedala vse za nazaj in naprej.
Zato sprašujem, je kje kakšna plačljiva resna skupinska terapija za take kot sem jaz.
Začenja se dopust, mene pa ga je strah.
prosim za pomoč

Zivijo. Tudi jaz imam podobne tezave. Tresem se kot zolca grabi me panika enostavno ne funkcioniram in moje telo je v rasulu. Poleg tega imam se omotice in bolecine v trebuhu in po telesu malo tu malo tam. Jaz mislim da so to stranski ucinki ad
Jemljem jih en teden

Pozdravljeni,

antidepresivi imajo lahko stranske neželjene učinke in v primeru, da so ti preveč intenzivni, se o tem posvetujte z zdravnikom. Mogoče bosta našla drugo možnost, kjer bodo stranski učinki bolj znosni.

Glede skupinske psihoterapije se pozanimajte na internetu. V primeru, da ne boste našli primerne skupine pa se lahko odločite tudi za individualno obravnavo.

Matuljcica: čisto močno, da so to neželeni učinki. Preverite na navodilih in posvetujte se z zdravnikom.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj
nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Nisem prepricana kam sodi moje vprasanje, definitivno pa bom obiskala zdravnika. Stara sem 23 let, telesno naceloma zdrava in jemljem kontracepcijo Belara, ki mi prakticno nikoli ni povzrocala tezav. Priblizbo 4-5 let sem bila depresivna (se preden sem jemala kontracepcijo), vendar nisem obiskala zdravnika, saj je bila depresija po mojem mnenju bolj ljubezenske narave in sem jo nekako prebrodila sama. Vendar so se druge tezave stopnjevale, verjetno zaradi drugih razlogov in sole. Pred priblizno 3 leti sem dozivela prvi panicni napad. So dnevi, ko me anksioznost priklene na posteljo. Pocasi ze tezko pocnem stvari, ki sem jih vcasih lahko. Sla sem na EFT terapije, ki so malo pomagale, ampak zdaj se srecujem z novo tezavo… vcasih cez dan nimam nobene motivacije, misli mi plavajo po zraku, pocutim se kot duh, nisem skoncentrirana. ponoci me iz spanja zbuja mocna slabost, sili me na bruhanje. Najprej sem mislila, da je vzrok psihicne narave, sedaj pa ze ne vem vec. Vzamem xanax in se malo pomirim, a v zgornjem delu zelodca me se zmeraj tisci. Ne vem vec kaj je vzrok…od strahu pred bruhanjem sem se tresla kot siba navodi in kar nekaj casa se mi je meglilo pred ocmi. Nekako prepoznam kdaj mi je slabo zaradi panicnega napada, ampak tokrat pa ne vem kaj je bil vzrok za nocno slabost. Par noci pred tem sem se zbujala iz nocnih mor in tudi malo mi je bilo slabo, kljub temu, da izvajam meditacije in se pred spanjem sproscam. Podnevi imam prav tako cuden obcutek v zelodcu in adrenalin v misicah brez razloga. Vcasih nimam apetita. Imate kaksno idejo kaj lahko se naredim za boljse pocutje in zmanjsanje slabosti? Sumim, da gre mogoce za razdrazen zelodec, pomanjkanje kisline ali kako vnetje, ker me je v otrostvu tudi zbujala jutranja slabost, vendar nikoli v tako mocni obliki kot sedaj. Sem pa ze od nekdaj zelo plasno dekle. :'( najlepsa hvala za odgovor…pocutim se butasto.

Pozdravljeni,

verjamem, da vam je težko in prav je, da iščete rešitev za svoje težave. Opisujete različne simptome, ki so po vsej verjetnosti psihičnega izvora – anksioznost, panični napadi, strah pred bruhanjem (emetofobija), pomanjkanje motivacije, slabost, razdraženost, nočne more… Težave z želodcem so velikokrat povezane s psihičnimi vzroki, lahko pa, da gre (zgolj) za telesno okvaro. V tem primeru obiščite osebnega zdravnika, ki vam bo svetoval kako naprej.

Ste kdaj razmišljali o psihoterapiji (npr. psihoanaliza)? Na ta način bi lahko bolje spoznali sebe, raziskali svoje nezavedno, razrešili morebitne notranje konflikte ali travme, ki ponavadi tudi povzročajo takšne simptome.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close