Najdi forum

Lepo pozdravljeni. Leta 2014 sem dozivela hud paničen napad ki je udaril kot strela z jasnega. Nisem bila nič živčna ali pod stresom. Bila sem v družbi prijateljev in ko sem prisla domov je udaril ta naoad in takrat sem mislila da je konec z mano. K zdravniku sem odšla štiri dni po napadu ker je bilo moje stanje obupno. Dobila sem Asentro in helex. Opravila sem vse mogoce preiskave ( celoten kardioloski pregled, gastroskopijo, kolonoslopijo, uz trebuha in srca) in vsi izvidi so bili bp. Eno leto sem jemala asentro in se je sranje izboljsalo do danes ko je spet udarilo. Zopet sem zacela jemati asentro in po treh dneh jemanja je se huje. In zopet tisti strah pred smrtjo in boleznimi čeprav so zdravniki tekli in tudi izvide imam da sem zdrava. Se tega strahu ne morem znebiti. Nonstop si ponavljam zdrava sem zdrava sem ampak strah ne izgine. Moje počutje je zopet zelo slabo. Sem brez energije, volje, samo spala bi in komaj nosim to svoje telo. Kako si naj pomagam.

Lepo pozdravljeni,

opisujete anksioznost s paničnimi napadi. Strah pred smrtjo in boleznijo je sestavni del tega. Z zdravili kot je Asentra (antidepresiv), si lahko pomagate zmanjšati simptome, ampak vzroka za vaša stanja ne bodo pozdravili.

Simptomi (strah pred smrtjo in boleznimi, panični napadi) so kot opozorilna lučka. Govore vam, da nekaj ni v redu, česar se je potrebno lotiti globalno in ne lokalno. Razlogi ležijo globlje v psihi in dobro bi bilo, da bi jo bolje raziskali. Takšno pot lahko pričnete v globinski psihoterapiji (npr. psihoanaliza), kjer boste bolje spoznali sebe, razloge, ki vam povzročajo simptome itd. Tako boste lahko razrešili notranje konflikte in/ali travme, posledično pa bodo simptomi tudi izginili ali se vsaj zmanjšali.

Lahko pa začetek tudi tu zapišete kako si vi razlagate vaše težave? Kakšni bi lahko bili vzroki? S čim se ukvarjate v tem obdobju in kaj se je dogajalo takrat, ko so se težave začele?

Sem vam odgovoril?

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close