Najdi forum

Pozdravljeni vsi.
Je mogoce tu se kdo, ki prezivlja tak pekel v telesu, da pa skoraj sobe ne more zapustiti kaj sele stanovanja… in ko se nekaj loti delat in ima neko mini voljo ga minuto po tem vse mine in cuti tesnobo v telesu ces kaj sem sploh prihajal iz sobe,pustite me samega v temi! (Hudo nihanje razpolozenja)
Ima kdo z tem izkusnje, ko zboli za socialno fobijo,.. vasa mnenja so dobrodosla… hvala.

Jaz sem bila kaksni dve leti nazaj na tem, slo je tako dalec, da nisem mogla iz stanovanja. Meni je pomagala samo psihoterapija. Tudi tvoje stanje ima vzrok. Ko razresis vzrok, se ostalo resi samo od sebe.

Hvala za nasvet. Psihoterapevta sem se ves cas izogibala v smislu, saj mi ne rabi, premlada sem, nocem tablet… zdaj sem pa ze v taki skrajnosti da nekaj moram spremenit

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem se odlocila, da poskusam razresiti stvari samo s psihoterapijo. Ce danes pogledam nazaj (na psihoterapiji sem 3.5 leta) bi bilo mogoce lazje, ce bi imela antidepresive vsaj za vmesno obdobje, ampak tudi brez tega je slo.

Psihoterapevt ime strokovno znanje in sposobnost, da pride do vzroka problema. Lahko ti povem, da so moje tesnobni obcutki minili ze po parih terapijah, takrat se je zacela sele dolga pot zdravljenja. Danes tega ne bi zamenjala za nic na svetu, ker je najboljsi obcutek kot ves, da stvari, ki so bile v tebi leta, minevajo in da bos z njimi razcistil.

Zelim ti vse dobro. Boriti se s takimi demoni je nekaj najtezjega – samo mi to lahko vemo – in je tezko v tem najti kaj dobrega. Ampak je ozdravljivo. Da se pozdravit.

Hvala za odgovor, zgleda res nebo slo brez psihiatra. In ta nihanja razpolozenja so tudi kruta.

@Freemymind, sam se v teh tednih ubadam s podobnimi težavami. Ker mi je že na začetku bilo prav hudo, sem dokaj hitro odšel do zdravnika po zdravila (AD). Ni šlo drugače.

Najbolj me morijo nihanja razpoloženja in tisto z mini voljo, ki čez 3 minute mine. Natanko te razumem.

Na AD nekako lahko shendlam probleme/vprašanja, ki me zdaj v tem stanju najbolj obremenjujejo. Jasno mi je tudi, da jih bom moral razrešit, ene pa odvreč. Namreč neverjetno, s kakimi neumnostmi se trenutno obremenjujem.

Sem se naročil k psihoterapevtu. Sicer so mi pogovori z domačimi (starši, brat, sestra, prijatelji) ogromno pomagali, ampak vidim, da jim preveč pijem energijo s tem….

Ja, smo si kar na istem tudi jaz se sekiram za neumnosti, in prevec razmisljam in imam potem nenehne boje v glavi sam z sabo

Moram priznat da ta pomlad kar malo pozitivno vpliva name tako, da nekatere stvari dojemam, ki jih prej nisem… dosti dela na sebi, knjig in meditacije taksne in drugacne, predvsem pa… iti vn iz hise.

Enak problem je pri meni. Socialna fobija in anksioznost. In s tem povezana samota. Kako se ti zamotiš? Oziroma ostali?

Hodim na sprehode, na lokalne hribe, med ljudi (čeprav brez stika z njimi), ampak ne pomaga za dolgo.

Slabo.. tudi jaz se spravim ven ampak brez rezultata. Samo tavam in opazujem Druge ljudi, brez stika in potem se se smilim sama sebi. Vedno hujse je…

New Report

Close