Najdi forum

Prišla sem do konca. Ko grem spat, temne misli, ko vstanem temne misli. Ne morem se veseliti ničesar več, ne otrok, ne živali, ne lepega dne in okolja.
Želim končati to ušivo življenje.
Karkoli želim narediti, ne gre, ne morem, ker ni časa, ni denarja. Ta preklet denar, na vseh koncih ga manjka. Ni za položnice, ni za darila za božič, ni za nujna popravila, da bo hiša bolj topla in udobna, ni za poplačati dolgove, ni za obleke ali čevlje za otroke…
Odnosi z možem so zanič oz niso. Pogovor je naporen, če sploh je.
Slabe volje skoz, jezi se zaradi malenkosti name ali na otroke.
Objemi, poljubi že dolgo niso več, lepega seksa ki ni samo sam akt ne pomnim več. Če nočem seksati, se na skrivaj samozadovoljevanje. Ve, da me to zelo, zelo moti. Vseeno mu je.
Moje zdravje je čedalje slabše.
Prijateljev nimam resnih. Ko imam probleme nikogar ni. Ko imamo drugi probleme, sem vedno tam za njih, jaz nimam nobenega.
Najboljši prijatelj je pred leti zaradi krega z možem prekinil stik z mano. Še nisem prebolela. Večkrat sem probala spet stik navezovati, noce nič več imeti z mano.
Otroci se stalno kregajo, kar poskusim da so odnosi lepše ne obrodi sadove.
Razmislila sem, da se ločim, odselim.
Nimam kam, niti s čim.
Pred nekaj mesecev so se še zadnje ljudi, ki so nam veliko pomagali, stran obrnili. Ne obstajamo več za njih, zato, ker sem povedla svoje mnenje, se postavila zase.
Ne morem več, nočem več. Samo še smrt mi gre po glavi.
Iščem najbolj čist, zanesljiv in za otroke neboleč način.

Pozdravljeni,

slišim vas, da ste v stiski in vam je težko. Včasih v življenju pridemo do točke, ko le stežka vidimo dobre plati življenja, slabe pa veliko lažje. Glede na opisano vam svetujem, da čimprej poiščete pomoč. Obrnite se na osebnega zdravnika in povejte s kakšnimi težavami se soočate. Nesmiselno je, da tako trpite.

Ali imate koga, ki se mu/ji lahko zaupate? Dobro bi bilo, da o vsem tem spregovorite z osebo, ki ji lahko zaupate. Možnost imate tudi, da si poiščete psihoterapevtsko pomoč. Glede na vašo zgodbo bi vam to toplo svetoval. Verjamem, da se bodo stvari v vašem življenju izboljšale in verjamite, vi imate moč za takšne spremembe.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Zdravo, prosila bi vas če si vzamete 3 minutke časa in rešite tole kratko anketo.
Najlepša hvala. https://www.1ka.si/a/112308

New Report

Close