Najdi forum

Pozdravljeni,

hodim na psihoterapijo. Sedaj sicer ze 1 mesec ali malo vec nisem sla, ker nisem mogla. Skusam vzpostaviti stik nazaj, pa ni odgovora, bom sla osebno tja.
Zanima me ali je narobe, ce kdaj ne morem in prestavim datum? Ali je zazeljeno, da vedno prides na dogovorjen cas?
Nato me zanima ali lahko jemljes tablete in hodis na psihoterapijo socasno? Da s tableti skusas na hitro “se ozdraviti”, potem pa s prihiatrijo postopoma odpravis “napake”?
Se zadnje, kar me zanima: pomagajo katere tablete pri zivcnosti, jezi? Ko me doma kaj ujezi, bi najraje koga udarila in vcasih ga, to se je zdaj zacelo in ne znam si pomagati. Psihoterapija me tega ne bo tako hitro resila, zato zelim nekaj kar deluje hitreje, da se ne bosta vec stopnjevala jeza in udarci.
Prosim za pomoc.

Lep pozdrav

Pozdravljeni,

psihofarmaki lahko delujejo na zmanjšanje simptomov, vendar vzrokov za nastanek ne bodo razrešili.

Obstaja več vrst psihoterapij. V grobem se delijo v dve skupini: 1. simptomatske vrste psihoterapije in 2. globinske vrste psihoterapije. Simptomatska psihoterapija je bolj usmerjena na zmanjševanju simptomov (npr. da se pomirite, ko ste jezni oz. da koga ne udarite), medtem, ko gre pri globinski vrsti za razreševanje vzrokov, ki vam sprožajo takšna občutja. Globinska oblika psihoterapije je dolgotrajnejša, hkrati pa bolj temeljita. V vsakem primeru je pomembno, da hodite redno in ne izostajate iz srečanj – tudi če se že bolje počutite. Če ne boste na srečanja hodili redno bo stežka prišlo do dolgotrajnejšega izboljšanja.

V primeru dogovora je pomembno, da se tega tudi držimo, razen v primerih višje sile (npr. bolezen), ko seveda ne moremo priti. Takrat pa je pomembno, da to tudi sporočimo.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close