Najdi forum

Pred tremi leti so mi diagnosticirali tesnobo in panično motnjo, ker sem mislil da imam ALS. Ta strah se je pred kratkim ponovil in je trajal do včeraj, ko sem začel opažati da izgubljam kratkoročni spomin. Npr: mislim na nekaj in ko začnem misliti nekaj drugega tisto prvo misel takoj pozabim. Težave imam tudi z datumi in zdi se mi kot da imam v glavi “meglo”. Star sem 19 let, demenco ima tudi moj dedek, zato me je še bolj strah. Prosim pomagajte.

Žiga, pozdravljeni,

demenca se lahko pojavlja pri starejših ljudeh in še nisem slišal za primere, da bi se pojavljala pri mlajših.

Morda so lahko misli, da imate demenco povezano s tesnobami? Kot simptom anksioznosti? Slabši spomin je lahko povezan tudi s trenutnim razpoloženjem, stresom, psiho-fizičnim stanjem ipd.

Vas je to kaj pomirilo?

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Danes zjutraj mi je začelo dreveneti desno lice in roka in je trajalo kako minuto, zdaj pa imam občutek, da imam šibko čeljust in desno nogo, pa tudi drevenenje se na trenutke vrača. Ali je to lahko zaradi anksioznosti in panike ali sem doživel mini kap?? Strah me je, ker večino časa sedim in imam prekomerno telesno težo

nova
Uredništvo priporoča

Žiga, pozdravljeni,

težko vam povem kakšen je razlog za te simptome, slišim pa, da hitro najdete morebitne bolezni. Za izključitev telesnih bolezni bo najbolje, da obiščete osebnega zdravnika in vas bo ta, če bo ocenil, da je to potrebno, preusmeril na nadaljne preiskave. Tako boste lahko izvedeli ali gre res za bolezen ali zgolj za psihične vzroke. Morda ste pa vseeno zdravi in se prehitro obremenjujete!?

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close