Najdi forum

motnje spanja po spontanem splavu

Pozdravljeni. Pred približno dvema tednoma sem imela SS. Tri dni po tistem so se mi pojavile težave s spanjem ne morem zaspati oz. zaspim le kaki dve uri nato pa sem budna kot da bi spala 8h.Vedno sem dosti spala in mi je to veliko pomenilo. Zanima me, ker sem že precej utrujena ali je to posledica anestezije pri abraziji ali pa začetek depresije. To težavo z spanjem sem imela že pred 1.letom in sem potem jemala Amyzol, ki mi je kar hitro deloval in ni bilo težav s spanjem. Trenutno sem bila tri mesece brez antidepresiva, ker sva z možem želela povečati družino. Žal se je končalo z 2. SS .Prvi je bil pred 2,5 leti in takrat še nisem nič jemala od zdravil in tudi nobenih težav nisem imela z spanjem. Rada bi, da mi nebi trebalo nazaj jemati antidepresive, ker želiva z možem še delati na povečanju družine. Ne vem kaj mi svetujete, naj začnem za kratek čas jemat nazaj th. ali naj poiščem kakega psihioterapevta in če mi katerega svetujete v okolici Murske Sobote. Hvala.

Pozdravljeni,

splav pomeni izgubo in kot vsaki izgubi naj bi sledil proces žalovanja. Kako je pa vam ob tem? Lahko, da je splav sprožilec za depresivno razpoloženje (eden od znakov je lahko tudi nespečnost). Pravite pa, da ste že imeli težave v preteklosti? Lahko, da je tudi prenehanje antidepresiva povrnilo moten spanec. Sami vzroki za slab spanec verjetno ležijo še nekje drugje (glede na to, da se je pojavil že pred 1 letom).

Priporočam vam, da poizkusite s psihoterapijo. Z zdravili boste samo lajšali simptome, vendar vzroki pa ne bodo odpravljeni. Lahko vam dam kakšen kontakt v Mariboru, za Mursko Soboto pa žal ne poznam.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close