Najdi forum

Cipramil (stranski učinki)

Zdravo,

Približno 2-3 leta jemljem Cipramil 20mg, ki ga mi je zaradi anksioznosti in depresije predpisala osebna zdravnica na podlagi tega, da je imela iste težave in zdravilo pred mano že mama (sama sem stara 23 let).

Zdravilo mi je pomagalo, in nisem imela problemov, potem pa sem pred približno mesecem in pol začela v levi roki čutiti mravljince. Šla sem na fizioterapijo vratu, ampak mi ni pomagalo, pojavili so se še mravljinci v desni roki in občasni desni nogi. Mravljinci so najhujši ponoči. Trenutno sem naročena pri neurologu in ortopedu, vendar je čakalna doba cca 3 mesece. Poudariti moram tudi, da sem bila tik pred začetkom teh težav pod precejšnjim stresom, vendar se zadeva zdaj vleče že dober mesec, in tudi ko sem v umirjenem stanju.

Ponovno sem preučila stranske učinke Cipramila, in med pogostimi je res tudi mravljinčenje v rokah in nogah. Zanima me, če imate s tem morda kakšne izkušnje? Ima kdo podobne probleme? Pred parimi meseci sem začela jemati tudi Euthyrox 25mg zaradi Hashimoto Tiroiditisa, vendar zdravnica in tirolog oba vesta da jemljem tudi Cipramil, tako da sklepam da to ni povezano, ali pač?

Najlepša hvala!

Lp,
Maya

Pozdravljeni,

predlagam, da o svojih težavah spregovorite z osebno zdravnico in bosta skupaj določili naslednje korake. Mravljinčenje ima lahko različne vzroke in eden od njih so (očitno) tudi stranski učinki zdravil. V primeru, da se kljub zamenjavi oz. odpravi starih zdravil ali izključitvi ostalih možnih vzrokov (npr. pri nevrologu) stanje ne bo izboljšalo pa lahko, da gre tudi za psihične vzroke.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close