Najdi forum

Pozdravljeni
Najbolje da zacnem na zacetku opisem situacijo in mi potem svetujete. Pred 10l sem dozivel prve panicne napade in strahove. Po vseh moznih preiskavah so dognali da imam probleme s psiho. Zdravnik mi je predpisal zoloft 50mg. Stanje se je izboljsalo in pocutil sem se 100%. Nikoli nobenih problemo, le to da sem se zredil. po 7l sem prenehal z zoloftom in 2 leti je bil mir in pocutje 100%. Potem pa so se stvari ponovile, prvo v obliki strahov da bom dobil sladkorno, nato se je zacelo se z mislimi in paniko na kaj mislim, pa paniko da se mi bo zmesalo, pa da bom komu kaj naredu. Vedno ko sem odpravu en strah ali eno panicno tegobo se je pojavila druga. Sedaj sem dokaj ok se vedno kaj brcne in sedaj imam paniko na cas in gledam koliko je ura , se mi zdi da se nikamor ne premakne.Vcasih zacutim v prsih tesnobo in pocutje ni 100%. Cutim da nimam tistega »pover« moci da bi bil 100% ok. Vem da je blizu a ga ne dosezem. Saj tudi sedaj grem v druzbo, na izlete v hribe, na morje a moje pocutje ni 100%. Kaj naj naredim naj vztrajam brez tablet ali se spet zatecem k njim. Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

simptomi kot so panični napadi, različni strahovi (kot anksioznost), obsesivne misli (da bi komu kaj naredil), tesnoba itd. so način kako se vaš psihični aparat sooča z ozaveščenimi ali neozaveščenimi konflikti ali travmami. Raziskovanje in ozaveščanje (priporočam strokovno pomoč – npr. psihoterapija) svojih skritih delov ter predelava teh vsebin, vam lahko pomaga, da se simptomom ne bo potrebno več pojavljati (ali vsaj ne v taki meri).

Zdravila (kot je npr. antidepresiv Zoloft) pomagajo pri zmanjševanju simptomov, vendar samih vzrokov za nastanek simptomov ne bodo odpravili. Vaša odločitev je po kateri poti želite stopati, na kakšen način se želite spopadati. Si pa predstavljam, da 100% dobro nikoli ne moremo biti. Verjamem, da boste začutili katera pot je prava za vas.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

New Report

Close