Najdi forum

Asentra – stranski učinki

Pozdravljeni.

Konec februarja 2015 sem začela jemati tablete Asentra proti depresiji in anksioznosti. Do junija sem jemala vsakodnevno 1 tableto (100 mg), zaradi neznosne utrujenosti sem jih postopno zmanjšala na pol tablete dnevno. Od avgusta dalje, pa opažam velik porast telesne teže, čeprav pazim, da jem čim manj sladke in mastne hrane. Zadnje mesece sem vnos hrane celo zmanjšala. Kljub rednemu gibanju (vsak dan vsaj 1 uro) in restrikciji hrane, moja teža vztrajno raste. V obdobju 10 mesecev sem se zredila za 8 kg. Čeprav imam zdaj ITM 20, kar je sicer normalno, porast teže zelo slabo vpliva na mojo samozavest in počutje.
Ker sem opravila preiskavo ščitnice in so bili izvidi normalni, drugih bolezni pa tudi nimam, me zanima, če je to lahko stranski učinek omenjenih zdravil? Ali je sploh možno, da se nezaželeni učinki pojavijo z zamikom (torej ne takoj z začetkom terapije)?

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

najbolje bo če se za točne informacije obrnete na zdravnika. Sem pa pogledal v neželene učinke Asentre (Vaš link), kjer piše, da je utrujenost ali zaspanost del zelo pogostih neželenih učinkov, medtem, ko za povišanje teže nisem opazil. Je pa zapisano, da je pogosti neželen učinek povečanje apetita.

Poglejte v navodila ali kliknite na zgornji link in si detajlno preberite, predlagam pa, da se obrnete tudi na zdravnika, ki vam je Asentro predpisal.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Jaz sem se po teh tabletkah zelo zredila, pridobila sem 20 kil, tako da nikoli več ne bom jemala teh tablet. Prej sem bila pa vedno suha.

New Report

Close