Najdi forum

Pozdravljeni!
Zanima me, kakšna je razlika med antidepresivoma Cipralex in Lekovim Citafortom. Oba naj bi vsebovala Escitalopram. Zdravnica mi je pred kratkim predpisala Citafort, večina ljudi pa jemlje Cipralex, zato me zanima, ali so Cipralex boljši kot Citafort ali samo bolj znani?

Pozdravljeni,

kolikor je meni znano gre za isto zdravilno učinkovino (escitalopram) pod drugo blagovno znamko. Za natančne informacije se obrnite na zdravnika.

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Miha pozdravljeni, zanime me sledece ze 14 dni jemljem citafort in skoraj od zacetka jemanja imam obcutek tujka v grlu kod da ga nebi mogel izkasljati ali spraviti ven, ali je lahko to povezano z jemanjem tega antidepresiva?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

naj vas opozorim, da nisem zdravnik in, da bi bilo dobro, da vaše vprašanje zastavite zdravniku, ki vam je zdravilo predpisal. Sem pa prebral neželene učinke Citaforta, vendar vašega simptoma nisem našel (poglejte si na: https://www.lek.si/sl/zdravila-izdelki/vsa-zdravila/citafort/). Seveda pa je še vedno možno, da gre za posledico jemanja zdravila. V vsakem primeru upam, da se zdaj počutite bolje.

S prijaznimi pozdravi,
Miha Štrukelj

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Pozdravljeni.

Zanima me , kakšen vpliv imajo  tableti Citafort 5 mg na jetra? Ali so zelo škodljiva ?

Hvala za odgovor.     Zaskrbljena.

 

New Report

Close