Najdi forum

Pozdravljeni!

Za depresijo sem zbolel pred kakšnimi šestimi leti ob koncu srednje šole. Bil sem na obisku pri zdravnikih vendar mi nihče ne nudi prave pomoči. Zdravnica mi je predpisala Cipralex katerega na srečo nisem začel jemati. Težko je ker bi ravno moral zaključiti faks ampak sem se povsem izgubil v bolezni. Čez dan čutim hude pritiske v glavi, nimam volje do nobene stvari. Stvar je prišla že tako daleč, da se vidi tudi na obrazu saj se mi pojavljajo črte na čelu, zelo srbeče lasišče, itd. Poskušal sem z različnimi tehnikami (sprememba prehrane, omejitev cigaretov/alkohola), vendar nobena od stvari ni delovala. Nevem na koga bi se lahko obrnil, da bi stvar pozdravil na naraven način. Rabil bi strokovnjaka, ki se spozna na energijska stanja v tej bolezni. Imel sem namen iti na tretma access bars vendar sem malenkost skeptičen glede tega. Prosim za kakšen dober nasvet!

Hvala in lep dan!

Zetor

Pozdravljeni,

hvala za vaše sporočilo. Kolikor slišim se že dolgo soočate z depresivnim razpoloženjem in verjamem, da vam je težko. Pravite, da Cipralex na srečo niste jemali. Kako to?

Depresija ima svoje vzroke za nastanek, ki ponavadi ležijo v naših življenjskih izkušnjah in preizkušnjah. Za razreševanje vzrokov in pomoč vam priporočam, da poizkusite s psihoterapijo, v primeru težje znosnih simptomov pa tudi pomoč z zdravili. Razne tehnike lahko lajšajo simptome, vendar vzrokov ne bodo odpravili.

Sem vam odgovoril?

S prijaznimi pozdravi,

Mag. Miha Štrukelj, Psihoanalitični psihoterapevt v Ljubljani, Link: Psihoterapija Štrukelj

Jaz sem za depresijo zbolela dobrimi tremi leti…so rekli da je bilo pričakovano, koliko travm sem zaradi zdravja že preživela. Že od dojenčka sem preživela več operacij možganskega tumorja,imela hidrocefelus, epi napade itd, itd…
A kaj hočem povedati…poleg vseh zdravil ki jih jem že vse življenje,zadnji dve leti jem tudi ecitaro,kar je isto kot cipralex in kventiax…in glejte…meni pomaga…
Pa sem se tudi od začetka branila…toda mar ni lažje pojesti zdravila kot zapasti v neko stanje, s katerega si sam potem težko pomagaš? ne čakaj predolgo…ker imam kar nekaj znancev ki so predolgo odlašali z zdravili, nakoncu pa so morali na kliniko…

New Report

Close