Najdi forum

KAKO POSTAVITI PRIORITETE

Zanima me, kako sprejeti odločitev, katero nalogo, dejavnost, izobraževanje izbrati, če sta ti pomembni dve ali celo več stvari hkrati in ne želiš zanemariti nobene od njih, vse pa so povezane s časom in denarjem (ki sta pa zelo omejena)?

Hvala za odgovor,

LP, Alenka

Alenka pozdravljena!

Hm. Lahko vam povem, kako se sama odločim v takih primerih, ko se težko odločam med več opcijami in ni tiste idealne zame, da bi imela vse. V takih primerih življenju oz. višjemu jazu oz. intuiciji – kakor koli že imenujemo to silo, postavim vprašanje. Včasih to naredim med meditacijo, včasih tik preden grem spat, včasih pa za nasvet vprašam karte boginj. Ja pa še en način uporabljam, v roke vzamem knjigo, v katerih so pozitivne misli, jo pridržim v rokah , prosim za vodstvo moj višji jaz in potem jo naključno odprem ter tam, kjer sem knjigo odprla, preberem odgovor. Tako dobim dodatne informacije za svoje odločitve.
Seveda pa se lahko odločamo tudi čisto razumsko. Pri tem nam na primer pomaga, da napišemo na list papirja, v vašem primeru, vse dejavnosti in izobraževanja med katerimi se odločate in potem za vsako od teh dejavnosti napišete: koliko stane, ob katerih terminih poteka, kako dobro poznate izobraževanje, preverite ali imate vse podatke o tem, kaj vam bo zaključek izobraževanje prinesel in ugotovite še kaj, kar vam je pomembno ter nato pogledate, kje je največ plusov oz. si izberete na podlagi najbolj pomembnega elementa: denar/čas/….
Lahko tudi poskušate dobiti popust za izobraževanja in če vam ga kej uspe dobiti, se potem odločite za to izobraževanje.
Načinov za odločanje je veliko, nekaj sem jih omenila: intuicija, razum, mnenja drugih in priporočila ….vedno pa je dejstvo, da ko se za nekaj odločimo, nekaj pridobimo in nekaj izgubimo. Vsega žal ne moremo imeti.
Lahko pa na to pogledamo tudi obratno, vsakič ko nekaj izgubimo, nekaj pridobimo.

Srečno Alenka in želim vam, čim več denarja in časa za izobraževanja in najrazličnejše aktivnosti.

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

Dober dan Mateja.

Zahvaljujem se za hiter odziv in dober nasvet. Všeč mi je, da ste podala dva pristopa k iskanju rešitve oziroma oblikovanja rešitve – razumskega in tistega bolj “poduhovljenega”.

Uspešno delo še naprej želim,

Alenka K

New Report

Close