Najdi forum

Ko iz leto v leto izgubljas

Zdravo vsem,

ali bi znal kdo povedati, kaj moram spremeniti, da zacnem dobivati? Zacela sem izgubljati vse okrog sebe, rojena otroka, partnerja, nerojene otroke, zdaj se sluzbo, mogoce celo hiso.
Ne zavedam se tocno kaj se dogaja, ker sem po naravi pozitivna in si govorim glavo gor in pojdi naprej in me res kaj tako mocno spravi iz tira. Ampak zdaj se pa ze mocno sprasujem, zakaj se mi dogajajo vse te izgube, ali ker sem zgubila sebe, ali ker sem izgubila smer ali ker enostavno tako mora bit.
Ima kdo podobno izkusnjo in kaksno je vase ravnanje ali pomoc ob tem?
Hvala za odgovore
Sanja

Jaz grem jutri k psihiatru. Izgubila pa sem partnerja po 3letih nedavno in nikakor z diplomo ne dobim dela vrednega cloveka. Ker nimam vez in poznanstev. Js tudi izgubljam sem pa v sebi pune besna na cel svet….priznam.

Mogoce je taka pot prava, mogoce le psihiatri lahko pomagajo.

Ko vse izgube vzameš kot lekcijo, boš šla po pravi poti.

Kaj pomeni zadnja izguba hiše? Analiziraj če je to kar se mora zgoditi ali boš kaj spremenila?

Neal Donald Walsch: Razgovori z Bogom, človek, ki je izgubil vse in nazaj pridobil, ko je razumel, zakaj je moral izgubiti vse. Srečno!

Pozdravljeni,

kako je kaj z vami? Razmišljam in razmišljam, kaj bi vam odgovorila. Pa ne vem. Res ne vem. Nočem, da bi bilo plehko pa da bi bilo spodbudno. Poanta rešitve je pa sigurno v sprejemanju. Sprejemanje. Sprejemanje stanja takega kot je. Lahko reči, težko živeti. Veste kaj, včasih je potrebno fajn zakleti, vse poslati nekam v tri… in se do konca sprostit. Nato si pa narediti en samogovor na en takle način: “O.k. mogoče sem res rojena pod nesrečno zvezdo. Mogoče mi je res usojena beda in same izgube … in pretiravamo – zavestno in se smilimo sami sebi in … Nato si rečemo, kaj lahko naredim drugače kot delam sedaj. Nekaj majhnega. Nekaj kar koli. Niti ne z neposrednim namenom, da se nehajo izgube ampak samo, da bo drugače. In nato si to rečemo vsak dan, kaj lahko danes naredim drugače. In vsak dan sproti delam drugače stvari. Nič slabega se iz tega ne more “izciniti”, lahko se pa kaj dobrega. In ja vsekakor se vključite oz. upam, da ste se že vključili v svetovanje. Toliko izgub pusti v človeku sledi, ki jih je potrebno predelati še z nekom. Kdo bi vedel, zakaj je potrebno toliko izgub in koliko jih boste še imeli in kdaj bo konec. Ne vem. Želim vam le, čim več lepih trenutkov znotraj vseh teh izgub. In naj vas na dolgi rok ne zapusti vaš pogum in pozitivizem. Objem!

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

Spostovana Mateja

hvala za odgovor, katerega nisem uspela prebrati do zdaj, slucajno sem nekaj iskala in ga zdaj nasla.
v tem casu sem izgubila otroka (namerni splav zaradi pritiska partnerja), partnerja in seveda samospostavnje. Nekaj delam zelo napacno verjetno ker ne znam videti sirse slike oz predvsem ker nisem v stiku s sabo in se nimam dovolj rada, da dajem druge pred sebe.

Tisto o sprejemanju mislim, da ste zadeli, ne sprejemam sebe in vrjetno tudi ne druge kot bi morala.

Vem samo to, da se bom morala korenito spremeniti, ce zelim napredovati, oz zdaj se bom posvetila predvsem iskanju sebe saj sem 20 let namenjala temu da se izgubim in verjetno sem zato izgubila tudi druge.

hvala se enkrat in vso sreco.
Sanja

Spoštovana Sanja,

zelo mi je žal za izgubo otroka, da ste se znašli v situaciji brez podpore partnerja. Veliko sreče pri iskanju sebe in veliko miru na tej poti.

Srečno!

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

Sprejmi sebe kot si, ne sprejmi pa svojega trenutnega stanja, ker si lahko boljša.
https://youtu.be/wLvd_ZbX1w0

New Report

Close