Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Vrnitev k sebi ne zaupam več ljudem- ne vem kaj mi je

ne zaupam več ljudem- ne vem kaj mi je

ne zaupam več ljudem.. mama je ko sem bila še otrok govorila skrivnosti sorodstvu, me blatila, poniževala. od sedaj bom skrivnosti govorila le svojemu psihiatru.. oče se je vedno le režal kadar sem imela kakšno težavo in me je posmehljivo poimenoval : najstnica.. imam enega prijatelja ki pa mislim da sem mu všeč ampak je star 40 let. z moškimi pač ne morem biti neka prijateljica.. imela sem še enega prijatelja, ki pa mi je potem po mobitelu pisal o sexu, pa ga nisem nikoli napeljevala k temu.. moški se mi gnusijo, saj imam v podzavesti prepričanje, da so prasci, da samo izkoriščajo, da sčasoma pokažejo svoj pravi surov obraz.. saj niso vsi taki ampak meni se zdi da pač so.. skratka tako si želim da bi imela neko oporo pa je nimam.. vedno mi je bila všeč bližina starejših ljudi, ker nisem nikoli imela babice ali dedka..v bistvu nimam prave materinske figure. ko sem bila mlajša sem upala da me bo kdo posvojil.. mama in oče sta bila že od vedno bolj hladna, z bratom šele zdaj bolj vzpostavljam stik.. ne odpustim si ker sem bila taka do njega v otroštvu.. ne vem zakaj sem bila tako žaljiva ampak nisem znala drugače. nosim veliko krivde v sebi in pustim ljudem da me teptajo. kako naj to spremenim? kako biti samozavestna alfa punca? nekako si ne znam odpustiti, ker mi tudi drugi ljudje niso odpustili in m njihovi pogledi opominjajo na to kako sem ničvredna.. kako iti naprej?
hvala za odgovor 🙂

Pozdravljeni!
Vsekakor je pozitivno, da pravite, da svoja občutja, misli zaupate psihiatru; vsaj tako razumem, da hodite k psihiatru. Dobro je tudi to, da izboljšujete odnose z bratom. Nadalje pišete, da imate radi starejše ljudi, tudi to je plus za vas, saj je veliko starejših oseb osamljenih in si želi družbe. Iz prebranega razumem, da si tudi vi želite
druženja. Druženje s starejšimi ljudmi vam lahko veliko pozitivnega prinese. Glede na to, da imajo toliko bogatih življenjskih izkušenj, vam lahko med drugim povedo tudi to, kako si pridobiti izgubljeno zaupanje. Mogoče bi iskali modrosti življenja pri njih. Pri starejših ljudeh, ki si želijo družbe, so odprti, so življenje živeli bogato in pestro – notranje bogastvo imam v mislih. Dajte poskusiti. Lahko vas tudi naučijo, kako odpustiti drugim. Popestrite si življenje.
Želim vam vse dobro!

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

lep pozdrav, ravno prejšnji teden sem se dogovorila, da bom bila prostovoljka v domu starejših občanov, ter se že veselim 🙂

New Report

Close