Najdi forum

Kaj želeti v življenju

Pozdravljeni,

Imam problem in bi rad vprašal za nasvet. Imam več različnih del s katerimi se ukvarjam in ki mi prinašajo dovolj denarja za preživet. Zdaj pa sem na točki v življenju, ko si hočem ustvarit družino in ugotavljam da ta dela ne prinašajo veliko varnosti v družino v smislu finančne varnosti. Zdaj sem si začel iskati delo katero bi mi to omogočalo ampak v miselnem precepu, v katerem se ne znam odločit kaj si zares želim. in ta problem sem imel skozi celo mojo otroštvo. Vsi ostali otroci so imeli cilje razen mene. Postati zdravnik, policaj, kuhar, itd. Jaz sem pa zmeden ampak sem vztrajal in si dobil izobrazbo na področju ki je blizu mojemu hobiju in ki mi zdaj prinaša nekaj denarja ampak premalo.

Od nekdaj sem bil tak človek ki je silil k poskušanju novih stvari in sem se vedno silil naprej nikoli nisem nikjer ostal dolgo.

Ampak zdaj je prišel čas ko si tega ne morem več privoščiti. Zato sem v miselnem precepu. Ne znam se odločiti katero delo si naj izberem v katerem bom užival in si ustvaril kariero.

upam da je dovolj dobro napisano. mogoče mi je samo že to pomagalo da to spišem

zahvaljujem se vam kakršnokoli pomoč

Želim vam lep dan

MV

Pozdravljeni,

za vas bi bilo pa res fajn, da bi se oglasili pri meni na kakšnem osebnem pogovoru, da bi skupaj neposredno razjasnila situacijo in vašo dilemo.

Kar sem pa začutila iz napisanega pa bi lahko povzela v trditev, da vi veste, kaj si želite delati, pa da nekako ocenjujete, da s tem, kar si želite delati, ne morete zaslužiti toliko kot mislite, da bi nekdo moral zaslužiti, ki si želi imeti družino. Imam prav? To je res za osebno svetovanje: postavitev vaših osebnih vrednot, sestava prioritet vrednot, vpogled v prihodnost, kako bo izgledalo vaše življenje, če se odločite, da počnete nekaj kar vam ni tako pri srcu pa prinese več denarja in če se odločite za delo, ki bo prinašalo denar a ne veselja. Seveda so pa vedno tudi poti vmes. Nikakor pa se jaz ne bi na vašem mestu odpovedala vaši želji, strasti po novosti. To je del vas. Kaj želeti v življenju sprašujete? Si lahko želje izbiramo ali samo včasih ne ločimo med tem, kaj so pristne naše želje in kaj si želimo zaradi drugih, ker mislimo, da je prav tako, ker mislimo, da nas bo to osrečilo?

Upam, da tako kot ste napisali, da vam je že to, da ste pisali, zjasnilo “možgane”!

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

New Report

Close