Najdi forum

Neizražanje misli, čustev

Imam težavo.. Že od vedno… Stala me je zadnje zveze in bojim se da me bo tudi nove.
Ko pride do problema, ne morem povedati kaj je narobe. V glavi imam že izbrane besede in pripravljena sem da bom to povedala. In nato nič. Niti glasu ne morem spraviti iz ust. Totalno me blokira. Tako si želim, da bi se lahko izrazila, ker vem da bi bilo potem vse lažje. Jaz pa ne morem. In potem postanem slabe volje, v trebuhu in v pljučih me tišči, nezadovoljna sem sama s sabo. Ne vem kaj naj naredim, da bi mi šle besede lažje z jezika.
Tudi z družino težko komuniciram, saj se zaprem sama vase.
Kakšen nasvet? Kakšna knjiga? Film? Morda način kako začeti reševati problem… Kakršnega koli nasveta bom vesela.

Pozdravljeni,
kot prvo bi bilo dobro, da bi o tej svoji težavi odkrito povedali svojemu partnerju. Da pač težko poveste, kaj vas moti. Če je pravi za vas, bo to tudi sprejel. In bil do te vaše težave razumevajoč. Kot drugo začnite z majhnimi koraki. Najprej povejte nekaj, kar vam bo najlažje. Fino je če si situacijo predstavljate že prej in vadite, kako boste ravnali, kako boste povedali. Kot tretjo pa vam bo na začetku mogoče lažje, če boste napisali in pokazali napisano. Kakšno knjigo o tem, pa ne vem, nimam v glavi. Počasi, korak po koraku. Najprej lažje zadeve, še prej pa vajo.
Srečno!

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

New Report

Close