Najdi forum

Še obstaja kdo, ki je čisto brez prijateljev, da nima koga poklicat na kavo in kakšne prijateljice, ki ji lahko popolnoma zaupa. Vem, da sem vsega sama kriva, sam popravit pa ne znam. Nimam družbe (imam družino), s partnerjem se ne razumeva, nimava družinskih kolegov. Še s parimi ”kolegicami”, ko smo včasih šle na kako pijačo me ne povabijo več medse. Rojstne dneve praznujemo s sorodniki (skupaj cca 10 ljudi). Tudi otrok me upošteva samo kadar ni partnerja zraven, če je, mu ne smem niti vode nalit. Od kolegice (ki me včasih rabi), dobim darilo za rojstni dan, takrat ko se kje srečamo, niti si ne vzame tok časa da bi mi normalno voščila za rd. Tud drugače nimam glih sreče – šolana, zaposlitev za minimalca, dajo me lahko dol iz danes na jutri (pa nisem več najbolj mlada). Je bil kdaj kdo na istem in si je po tem ustvaru v prihodnosti kako družbo? Ste kdaj razmišljali, če ste bili na tem, zakaj je tako in ali je kaj zadaj? Ker men ni jasno, zakaj vse to, kak človek sem. Malo sem se izpovedala in bom vesela vsakega komentarja, za katerega si boste vzeli čas in ga napisali.

Pozdravljeni,

vsaka sprememba zahteva preobrazbo; preobrazbo razmišljanja, delovanja, odnosa do sebe, komunikacije in še česa. Potrebne so spremembe, ni druge. Razmišljajte, kaj točno si želite. Predstavljate si to, kar si želite, kot da je že tukaj: imate prijatelje, imate družbo, otrok vas upošteva, … občutite te spremembe. Vidite podrobnosti in nato si naredite majhne korake – posamezne cilje do teh sprememb. Vmes med potjo do cilja boste opazili, kaj vas blokira in nato bo potrebno poiskati načine, kako preseči blokade. Vse se da.
Če vam napišem v obliki korakov, da vam bo lažje:
1.) Kaj točno želim?
2.) Si to res želim in kako močno?
3.) Koliko energije, časa, vztrajnosti sem pripravljen/a vložiti v dosego
želenega stanja?
4.) Določiti posamezne korake do cilja.
5.) Kako se bom motiviral/a in spodbujala na poti do cilja. – Samonagrada,
pozitivni notranji govor.
6.) Zavedati se, da bodo ovire, pomembno je, da se prepozna njihov vzrok
in se najde način, kako jih preseči – iskanje informacij.
7.) Priti do želenega cilja in uživati v njem

Ker pa je naštete korake včasih težko realizirati sam, se lahko, če želite, naročite na strokovno vodenje preko elektronskega naslova: [email protected]

Mateja Debeljak, Svetovalka za osebno preobrazbo, Društvo VseDobro

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

odkje ste? LP EVA

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!
Sem iz Kranja, lahko sodelujeva tudi preko Skypa ali elektronske pošte.

Lep pozdrav!

Mateja Debeljak

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

New Report

Close