Najdi forum

Ne morem priti k sebi

Pozdravljeni! Imam problem da sem vedno bolj jezava, vse mi gre na zivce, utrujena od vsega in nikakor ne morem priti k sebi. Imam dobre dneve ko sem koliko toliko dobre volje in dneve ko sem cist na tleh z energijo in potem se nonstop jezim… ne vem kako naj pridem k sebi!!!

Pozdravljeni,
žal vem premalo, da bi vam lahko odgovorila. Če želite bolj specifičen odgovor, se lahko naročite na svetovanje. Drugače pa splošni nasvet: naredite samooceno: koliko spite, koliko kakovostne hrane jeste, koliko imate železa v krvi in ostalih pomembnih vitaminov, koliko ste v naravi, koliko imate zadovoljene potrebe po ljubezni, svobodi, zabavi, po tem, da ste to kar ste, kdaj ste se nazadnje resnično sprostili,… Kaj vas najbolj sprosti? Kdaj ste si dovolili biti razigrani kot otrok?

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

Pozdravljeni,

poznan občutek: pri meni so dnevi jeze skoraj vsak dan, vse me moti – igračke po hiši, cunje ki so dnevno na sporedu za pranje, sama praktično za vse – od službe, otrok, šole, treningov, gospodinjstva; ne znam iz tega začaranega kroga. Vzkipim za vsako malenkost, hitro me spravijo iz tira sploh doma, skozi nekaj zahtevam in prosim doma, občutek je da me imajo za ˝norca˝

se opravičujem, da sem kar vpadla v pogovor a če dovolite, sem sama odgovorila na vaša vprašanja:
koliko spite – odvisno od dneva, včasih po 4-6 ur, včasih uro/dve čez dan
koliko kakovostne hrane jeste – jem ko utegnem, kar vem da ni prav
koliko imate železa v krvi in ostalih pomembnih vitaminov – kri je v redu, z izjemo holesterola, ki skače iz ene skrajnosti v drugo
koliko ste v naravi – praktično nič kljub temu da živimo v mali vasici obdani z gozdom
koliko imate zadovoljene potrebe po ljubezni, svobodi, zabavi, po tem, da ste to kar ste – praktično nič, ker od vse jeze ki jo imam, se me partner izogiba oz. raje gleda TV/igra igrice kot da se ukvarja z tečno ženo
kdaj ste se nazadnje resnično sprostili – to bo najbrž zelo dolgo, dolgo nazaj
Kaj vas najbolj sprosti – včasih sem se sproščala ob peki sladic danes ne vem
Kdaj ste si dovolili biti razigrani kot otrok – ne vem, pred zakonom in otroci

kako naj iz tega začaranega kroga pridem? kaj naj storim?

hvala

nova
Uredništvo priporoča

Odgovor so moja vprašanja. Če nimate zadovoljnih osnovnih potreb, ni nič nenavadnega, da je tako, kot je. Prva reakcija je ponavadi potem, ko rečem kaj takega, ja kako naj grem v naravo, ko pa nimam časa, ja kako naj več spim,… to pa res ne gre… Ja in to ni pot iz začaranega kroga. Veliko ljudi ostane v tem začaranem krogu vse življenje, kot hrček, ki se podi v kletki v kolesu. Določene ljudi strezne, ko težko zbolijo, takrat naenkrat najdejo čarobno formulo, ki se ji reče: kaj je bistveno v tem življenju in bistveno je, da dobro poskrbimo zase, ker potem bodo tudi ljudje srečni okoli nas, če ne, pa zastrupljamo ozračje okoli sebe, tako kot se dogaja vam. Pravico in dolžnost imate poskrbeti zase brez slabe vesti. Kako to doseči ob vseh zadolžitvah? Uporabiti svojo domišljijo in iznajdljivost. Verjamem, da vam bo šlo.

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

Hej, Black milagros.
Mislim, da si (brez zamere) že sama s sabo zelo nezadovoljna in to slabo voljo avtomatsko širiš v svojem okolju. Pišeš, kot, da imaš100 krav živine in najmanj 10 otrok.
V delo vključi otroke, ko boš spremenila svoj odnos, se bo tudi mož potrudil, boš videla. Smatram, da nimate kmetije, ker drugače ne bi on ležal pred TV-jem ali igral igrice.

Stopi iz kolesja, odpelji otroke v naravo, zabavaj se z njimi, razporedi delo.

Pa brez zamere

New Report

Close