Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Vrnitev k sebi "Saj imaš še zdaj težave pri navezovanju stikov z ženskami!"

"Saj imaš še zdaj težave pri navezovanju stikov z ženskami!"

Lep pozdrav. V službi je pogovor nanesel na partnerske odnose in sodelavcu sem rekel, da sem s temi stvarmi bil pozen ker sem imel težave pri navezovanju stikov z dekleti. Pa je drug sodelavec se oglasil: “Saj jih imaš še sedaj!”
Sprašujem se če je kaj na tem da tistim, ki jim glede teh zadev ni šlo že v najstniških letih, praviloma ne gre nikoli? Berem druge teme, med ostalim o nekem 31-letniku, ki je že več let neprostovoljno samski in prejema zavrnitve kot po tekočem traku. Nad ženskami pri nas je obupal in pravi, da bo partnerico iskal v vzhodni Evropi (Ukrajina, Rusija). Prvi poljub je bojda doživel šele pri 22, pa še to ker ga je neka 16-letnica prva poljubila. Zatem je bil 2 leti v zvezi z vrstnico, pa še to je spoznal preko interneta. Zdaj mu pri ženskah že več let ne gre. Sodeč po vsem je razvidno, da mu nikoli niti ni šlo. Je torej kaj na tem, da to pravzprav traja vse življenje? Da komur ne gre že pri mladih letih, mu ne gre nikoli?

Pozdravljeni!
Nikoli je bolj težka beseda. Je pa res, da enim navezovanje z nasprotnim spolom bolj leži kot drugim. Je pa tako kot pri drugih veščinah: vaja dela mojstra. Meni se rešitev iti po žensko, ki bo vsa vesela, da se je rešila revščine in bo zato ubogljiva in vodljiva, zdi slaba. Na dolgi rok taki odnosi ne funkcionirajo dobro. Sta pa dve ločeni zadevi: lahko si ne spreten v odnosih, lahko pa ti notranja prepričanja in ne razrešene vsebine onemogočajo vzpostaviti vezo. Ampak vse se da izboljšati, kaj hitreje in kaj počasneje. Samo potrebna je aktivnost in humor nikoli mi odveč.

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

New Report

Close