Najdi forum

Misli in samopodoba.krizaa

avatarMed.Over.Net
Slovenščina SL Hr HR
Kje sem?

Forum: Čustvena inteligenca, komunikacija in odnosi
SAMOPODOBA
1

Odgovori Nova tema
Seznam tem
Default avatarForwerk
3 Dec 2017 14:12
Pozdravljeni,
Mene pa nekaj zanima. Partnerka me je prevarala. Od tega je 2 meseca in pol.
Hodima tudi k terapevtu. Ona je s tem najinim prijateljem, ki me je orevarala z njim in v katerem zivimo v iztem bloku prekinila.
Ona se Trudi da bi odnos resila.Zelo se je soremenila.postala je bolj odkrita, povedala mi je vsako podribnost glede prevare.Kak dolgo,kdaj,kje,vse.Jaz sem clovek ko je hotel vedet vsako podrobnost. Seksala sta 2x.pred tem pa sta si se pisala leto dni o fantazijah.Kak bi keri kerega seksal.
Zakaj je to naredila.Vsec ji je bilo,da je nekomu bila vsec,da je nekoga privlacla, ga vzburjala.Jaz ji nisem daval pozornosti.Odbijal sem jo,ko me je hotela objet sem se izmikal.
Ona pa ze ma od malega probleme z samopodobo in z svojimi starsi ker se je vedno pocutla manjvredna.Potem pa se je to dakje se pocutila v najini zvezi.Nato ji je ta sosed zacel pihat na duso.Kak je lepa,kak si jo zeli…In je cez cas podlegla.
Za prevaro sem izvedel jaz.Pogovorila sva se.Jaz sem jo psihicno utrujal z vprasanji in jo matral z vsebino o prevari.
Vem da sem si znova in znova ko sem se vrtel okoli prevare si zadal nove rane.Se s tem nisem mogo zdravit.Vtuskale so se mi v spomin te predstave.Trudil sem se in se še preusmerjat misli.
Zanima me kak naj uspesno se vorim s tem,da mi bo za odnos pomembna sedanjost.Da vem da lahko zgradima boljse temelje, boljsi odnos.Padel sem tudi v depresijo zaradi prevare.Pristal na antidepresivih, shujsal 9 kg v 2 mesecih.

Mislim da zaradi moje samopodobe se skozi sprasujem v glavi:
Je bil on boljsi,lepsi,jo je boljse poseksal,mel boljsi penis,je bila zaljubljena, ji je vec pomenil kot jaz, bi se seks trajal,ce nebi izvedel…s temi vorasanji jo veliko krat utrujam.Skozi jo sprasujem.Govori mi,da sem jaz boljsi,da je bila sipka,da je naredila napako,da ji ni nic pomenil.Da sem vedno jaz bil boljsi in lepsi.
Ko mi te stvari govori imam v sebi dvome.Ti dvomi mi povzrocajo tesnobo in bolecino.Saj ji ne morem verjet da sem bil boljsi,ker imam v sebi dvome kao saj mi ne uoa rect da je bil boljsi,da me nebi prizadela.Pa ceprav je odkrita zdaj in se trudi za odnos.
Terapevt mi je rekel da se prevara je zgodila in da to ni vazno kaj je bilo.Da nenehno vrtenje okoli vsebine prevare in okoli tega kar mi je ze 100x povedala ni ne povzroca zdravljenja.Da mofema delat na odnosu od zdaj naprej in na sebi.
Mislim ce bi verjel v sebe,da sem jaz top, da bi mel vredu samopodobo me to ne bi tsko utrujalo in povzrocalo tesnobe.
Kak si naj pomagam,da se posvetim sedanjosti, da si povecam samopodobo?
Kak naj si te predstave in vsebine izbijem iz glave?
Rad bi resil odnos.Obenem pa trpi tud moj ego,da pa jo je imel drugi, da ji je drugi vec pomenil.Prosim,ce mi lahko daste kaki nasvet kako se s tem soocat.kak bom lahko zazivel normalno in resil odnos.Res bi ga rad resil.S partnerko sva skupaj 11 let. Imava 2 otroka.3 in 6 let.Ljubim jo in bi rad resil.A nevem kako se soocit s tem kaj imam v glavi.Kak s samopodobo da jo bom pridobil in si bom rekel, saj pa jaz sem najboljsi.Jaz sem top..veste za kake dobre knige v slovenscini kaj prebrst da se s tem soocam?
Prosim tudi za vase mnenje in pomoc.

Lepa hvala

Pozdravljeni!

Nezavidljiv položaj, ni kaj. Dobro se mi zdi, da hodita k terapevtu. Sicer ne vem, kako poteka terapija, tako da ne morem kaj veliko komentirati pa vendar dodam, da je moje prepričanje, da dokler so v nas čustva, je pač treba delati na tem, da gredo ven, jih raziskati, zakaj so še tam, kaj nam sporočajo. Ker taki dogodki vedno odprejo še ostale rane, tako da v bistvu ne gre samo za dogodek varanja ampak še za marsikaj. Gre za veliko negativnih občutkov, tudi o tem, da je bila oseba neiskrena. Tudi na strani osebe, ki je varala, je potrebno marsikaj občutiti, predvsem občutke sramu. Le ti se velikokrat potlačijo pod preprogo. Strinjam se s tem, da je problem varanja, problem obeh. Da se je marsikaj zgodilo oz. se ni zgodilo, pa bi se moralo zgoditi, da bi bila veza dobra. Pa ne mislim zdaj, da bi se iskalo krivca ampak da se razišče, kaj vse ni bilo dovolj dobro in kako se lahko na novo uredi in seveda ja to dobro, da se narediti s terapevtom. Predlagala bi vama še, da gresta skupaj na postavitev družine. Jaz sem bila ta vikend pri Mateju Škufci in bi priporočila vsakemu, da gre vsaj enkrat. Marsikaj se razčisti na dvodnevni delavnici.
Dva meseca je malo za okrevanje. Zadeva je dolgotrajnejša. Pa sploh si ne predstavljam, kako je to, da ta oseba, ki je bila s tvojim partnerjem, živi v istem bloku in jo potem srečuješ. Res velik izziv.
Torej ona je za to, da nadaljujeta vezo, vi tudi. Povedala vam je tudi jasno, kaj potrebuje od vas: da ji pokažete, poveste, da vam je všeč, da je privlačna, da vas vzburja, da jo radi objemate. Če boste hoteli nadaljevati vezo, bo to nujno, da boste začeli izvajati. Vprašanje pa je, zakaj jo niste objemali, zakaj vam to ni ustrezalo, je potrebno kaj tukaj storiti, da vam bo to v veselje. Oba imata težave z zdravo samopodobo, kar je še dodatni izziv za vezo. Veste kaj, ali je bil on lepši, ali je imel lepši penis, je bolje dišal in tako dalje, pa res nima nobenega smisla. Mogoče ja, mogoče ne. To res ni pomembno. Prav tako, ni pomembno, ali ji je on v tistem trenutku pomenil več ali manj in ali bi trajalo ali ne. Kot prvo jo lepo prosim nehajte ves čas spraševati ena in ista vprašanja, saj se ji bo še »zmešalo«. Osredotočite se na svoje občutke in jih izražajte, skozi pogovor z njo, skozi pisanje, risanje. Prosite jo za objem, če ga potrebujete, prosite jo za lepo besedo, če jo potrebujete, ampak ne v primerjavi z drugimi: ali sem lepši kot … Dajte si tudi sami tolažbo. Bodite nežni s seboj. Glejte prevare se dogajajo vsakodnevno. Večina ne bo nikdar izvedela/ozavestila, da so bili prevarani. Vi ste izvedeli. Pomembno je, da se dobro zacelite. Zacelili pa se boste tako, da si boste dovolili občutit, kar je v vas in boste to dali ven, da boste poiskali tolažbo zase, da se boste pocrtljali. Ja in v takih situacijah po navadi shujšamo. Rada bi vam rekla, da bo hitro mimo. Pa ne bo. Okrevanje zahteva svoj čas.
Za koga potrebujete biti top/najboljši? Pomembo je, da ste zase top, ne glede na to kakšni ste. Glejte jaz bi bila tudi raje boljša kot sem, pa sem taka kot sem. Lahko pa bi bila veliko slabša. Smo taki kot smo. Pomembno, da se naučimo uživati sami v sebi, v svojem telesu, duši. Ne moremo zahtevati od partnerja, da nam to daje. Seveda delajte na zdravi samopodobi. Kaj dobrega imate? Kaj so vaši darovi? Da si boste čez dan govorili: jaz sem najboljši, se vam bo celotni sistem uprl. Ker to ni res, niste najboljši, ste pa dovolj dobri. Kdo pa je najboljši? To so že primerjave.
Sprašujete me o knjigah na to temo: meni je (še vedno) všeč: Čar samozavesti od Suzan Jeffers in tudi Družina za naš čas od Virginie Satir.
Pomagajo tudi učenje borilnih veščin, ki zahtevajo osredotočenost in disciplino, meditacija, joga, sprehodi v naravo, kar je bližje vašemu karakterju – za pomiritev in samozdravljenje.
Srečno!

Mateja Debeljak, Društvo VseDobro

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

Hvala za tak lep odgovor.
Kak pa naj si ta ponos izbijem iz glave in ego, da pa je bla z drugim,da je zaznamovana,da je nekdo drugi bil z njo.Tisti dvom v sebi,da pa mi mogoce ni vsega povedala.Da je blo vec kot 2x.ceprav trdi da ni blo vec krat.
Ko se lepo o lece v miniko in jo pogledam dobim predstavo kak je lepa in je bil on v njej.
Ego in ponos da pa je z nekom mela to kar ni mela z mano.Da je mogoce bla zaljibljena v drugega,ceprav meni trdi da ni bila.
Ko da bi mogo met prav ko jaz nekaj logicno razmisljam.Ce mi npr rece eno stvar o prevari vklopim logiko in mi ni logicno da pa je tak ko mi je rekla.
Ce je bil seks zanic prvic.Zakaj pol gres se en krat seksat.Ce si kot objekt.Pricakujes da bo glede na to kak ji je pisal top in pol ni tak.
Ce te pece vest.Kak in zakaj lahko pol gres se en krat.Kaj zenske to vlece.

Da mi rece ko sem zvedel za prevaro da je vil seks dober,zdaj pa mi govori da je bil zanic.Ko se je poglobila v prevaro.

Kak lahko rece da ni nic cutla ce sta si celo leto pisala posiljala slikice iin video o samozadovoljevanju.Pisala kak bi keri kerega poseksal.ona ga je pricakala v spalni srajcki,sla 2x prej iz sluzbe.Se samozadovoljevala na njega.pol pa rece da ji je samo pisanje ugajalo,ker se je pocutla lepo,da nekoga privlaci,nekoga vzburja.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

zaznamovana? A ste bili vi njen prvi spolni partner? In tudi, če ste bili, je zdaj zaznamovana, če je imela spolne odnose z drugim? V katerem stoletju pa živimo? V srednjem veku?
A ste pripravljeni prenesti resnico? Seveda vam je enkrat rekla tako in drugič tako. Po moje je že tako zmedena od vseh vaših vprašanj, da še sama ne več, kako in kaj. Če jo imate res radi, jo pustite pri miru z vsemi temi vprašanji.
Ego boli? To je najhujše, da boli vaš ego?
Ja mogoče je z njim imela najboljši seks v življenju. Mogoče. A boste to preživeli ali ne, je odvisno od vas. Po tem kar sem prebrala, bi sklepala, da je zdaj eden od vaših največjih strahov, da niste dovolj dober ljubimec. Biti dober ljubimec je lahko prirojeno – imamo v genih, lahko pa se to tudi priučimo. A ni smešno, če pogledamo od strani, da se ljudje tako hitro začnemo za nekaj obremenjevati, da nismo dovolj dobri, ne naredimo pa nič, da bi izboljšali veščino. Glejte, ni druge, kot da zdržite bolečino, da mine. In pri tem pustite njo z vsemi vprašanji in se osredotočite na nego sebe, skozi proces pa vas bo vodil vaš terapevt. Poleg tega, da skupaj hodite na terapijo, bi bilo mogoče dobro, da se še sami vključite ločeno v en svetovalni proces.

Srečno!

Mateja Debeljak, Društvo VseDobro

Mateja Debeljak www.vsedobro.si
Objava čaka odobritev

New Report

Close