Najdi forum

Kaj to življenje sploh je?

Vsi se rodimo na ta svet čisti, neomadeževani, polni želje po življenju, po ustvarjanju. Z leti pa se te sanje razblinijo. Najprej ti jih uničijo tvoji vzgojitelji z vcepljanjem napačnih nazorov. Nato te v šoli prevzgojijo v robota, ki bo služil idealom bolnih umov in ne bo izstopal iz množice. Nato pa se še sam prepričaš, da je tako prav in se vdaš. Vdaš v usodo množice, sobivaš s sotrpini. Vsak dan gledaš krivico, nesrečne, zagrenjene in razočarane ljudi kateri so od rojstva naprej dobivali enake injekcije kot ti. Potem pa se le nekega dne opogumiš in poveš kaj na glas. Doživiš gnus, zaničevanje in poniževanje okolice, zagrenjenih in že strupenih sotrpinov kateri nimajo jajc da bi si priznali in se soočili z lastno usodo. Izobčen si. Nisi prilagojen. Motiš. Motiš vsakdan trpljenja in brezsmiselnega življenja sotrpinov. Motiš predstave o idealnem življenju katero je v resnici bolj podobno pasjemu. Oh oprostite – to je žaljivka za pse, ker dandanes psi in drugi hišni ljubljenci uživajo več ljubezni in pravic kot ljudje. Vsakodnevno po FBju krožijo videi kako ljudje delijo posteljo s psi, mačkami, po novem modernem prepričanju so že sprejeli koze, ovce, se božajo s kravami! Vse to je vsakdan modernega sodobnega človeka. Objemanje z živalmi je cool. Z ljudmi ne! Z živalmi vseh vrst, pa seveda nekaj kar je izjemno lepo in prinaša obilico koristi!
Ljudje božji, a se sploh kdo od vas vpraša kam pelje to vse? A se kdo sploh zamisli preden posreduje naprej en tak bolan video? A se sploh kdo vpraša kaj počne?

Bolan video, ker je v njem prikazana ljubezen do zivali? Res te ne bi hotela srecat.

Ti je ljubse klanje in razstreljevanje mnozic? Izbira je tvoja.

To da imajo domace zivali danes vec pravic kot ljudje, samo kaze na tvojo nepoucenost. Kaj pa tovor zivih zivali? Pa psi na ulicah? Nazadnje je odmeval skandal iz bosanskega zavetisca, od koder so nasilno odpeljali pse in jih vmes nekaj potamanili kar z lopatami. Folk, ki odlaga komaj rojene macke mladice v smetnjak? Pa kuhanje zivih rakov za “sladokusce”? Pa krcenje zivljenjskega prostora zivalim… ah, kaj bi to, saj so samo nevedna bitja brez zavesti, a ne? Cloveku, ki je najvisje razvit, pripada zemlja, nebo in vse vmes in okoli. In lahko taca in dreka okolico, ker itak ne bo zivel dovolj dolgo, da bi dozivel posledice svojega ravnanja.

Res …

[img]http://shrani.si/f/3Q/XH/4KkNeDzi/2227bf237ecaf8c59d67a1c0.jpg[/img]

Sem se pa tudi jaz vdal. Imam službo, avto, streho nad glavo (najem). Nimam sploh elana kaj spremeniti.

nova
Uredništvo priporoča

Povprecnez se strinjam s teboj 🙂 lep meme

Pozdravljeni,

ne bi rada videla, da bi se ta tema spreobrnila v obtoževanje, kdo je dober človek in kdo ni, kdo ima rad živali in kdo ne, kdo bi koga rad srečal in koga ne, … Upam, da me razumete. Že tako je preveč enega obtoževanja, nerazumevanja, zavračanja med nami vsemi. Odločila sem se, da bom objavljala le besedila, ki bodo asertivna, to pomeni, da se izhaja iz prepričanja: jaz sem v redu in ti si v redu. Jaz besedilo: “Kaj to življenje sploh je?” razumem kot besedilo razočaranja s sporočilom, da nekateri ljudje imajo raje živali kot ljudi in da tega avtor ne odobrava. Včasih je lažje imeti rad živali kot ljudi. Če napišemo, da je to bolno, ni ravno asertivno. Lahko se napiše: “Ne razumem ljudi, ki se slikajo, kako objemajo živali in se obnašajo do njih, kot bi imeli ob sebi človeka in ne žival, meni to ni v redu.” Se sliši drugače kajne? In strinjam se s Pikocrto, da živali na splošno niso dovolj zaščitene in se jim ne godi prav dobro, konec koncev jih gojimo, da jih pojemo kajne? Določenim – manjše število živali – se godi bolje kot večini ljudi na svetu, večjemu številu pa ne gre prav dobro.
Medčloveški odnosi so zahtevni. Zahtevno se je izpostaviti z drugačnim mnenjem. Poglejte, koliko ljudi na forumu se podpiše s svojim pravim imenom? No jaz bi rada, da se na tem forumu goji spoštovanje do različnosti. Da poveste svoje mnenje ampak s strpnostjo in ne z nespoštovanjem. In, če se s čim ne strinjate oz. ne razumete, dodate vprašanje: “Kako si to mislil?”
Bo šlo? Bo, kaj ne. 🙂

Pozdravček!

Mateja Debeljak, Društvo VseDobro

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

Gospa Mateja,

hvala za ˝pojasnilo˝. Objava ni bila napisana s ciljem obtoževanja ali kazanja s prstom na druge. Temveč zgolj kot ogledalo današnje družbe v kateri ljudje imajo rajši živali kot ljudi – soljudi. Stanje v družbi v kateri se ljudje toliko sovražijo, da se med seboj čedalje bolj pobijajo, istočasno pa slavijo in obožujejo živali in namesto z ljudmi sklepajo vezi / ljubezni / partnerstvo z živalmi.
Komur to ustreza naj to počne. Nimam nič proti. Stanje v družbi pa je odraz koliko je takšno obnašanje ljudi dobro oz. slabo.
Odgovori na mojo objavo že sami povedo veliko. Predvsem pa jasno povedo koliko je kdo v resnici sploh prebral kar sem napisala in koliko vsak sam premore ljubezni.

Moje osebno prepričanje je pač naslednje: Ljubezen do človeka je nenadomestljiva. Namesto podarjanja ljubezni živalim bi to ljubezen morali podariti ljudem. Bi se nam vsem bolje godilo na tem svetu,

Gospa Mateja, opravičujem se, da sem s to objavo povzročila smetenje tega foruma. To ni bil moj namen.

Pozdravljeni!
Niti pod razno niste “smetili” foruma. Napisali ste svoje mnenje in sem razumela, kar ste želeli povedati, samo hotela sem preprečiti, da bi se zaradi občutljivosti teme začelo obtoževanje, kar se hitro začne. Odlično ste napisali pojasnilo: moj pogled je … Ne želim, da bi se slabo počutili zaradi mojih besed.

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

New Report

Close