Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Vrnitev k sebi Čustveno dozoreti – biti stabilen

Čustveno dozoreti – biti stabilen

Ukvarjam se s precej hudo zadevo v svojem življenju, katera me spremlja dejansko od rojstva. In to je kako se čustveno odlimati od ljudi, sploh od tistih kateri so očitno meni pomembni v življenju in v katere slepo zaupam.
Tako se dogaja, da me prizadanejo starši katere v svojim glavi imam za vzor, da me prizadanejo sorodniki za katere sem prepričana, da me ljubijo in mi želijo dobro, do tega da me prizadanejo šefi za katere sem prepričana, da bi morali biti korektni in vzor.
In ves čas slepo in naivno verjamem, da so ljudje dobri in mi ne želijo slabega. In ves čas dobivam nož v hrbet.
In kaj je najhuje, se ti ljudje s svojimi zlobnimi in negativnimi čustvi nalimajo name in se jih ne znam znebiti. Ne znam odmisliti. Svoj prosti čas potem premlevam o tem kaj so naredili, kako umazani so. In to me moti. Zelo.
Zakaj ne morem to odmisliti? Zakaj me to toliko čustveno prizadane? Zakaj in kako se lahko nekdo nalima name in me toliko psihično izčrpava……
Se še komu dogaja podobno?
Imam občutek kot da živim v nekem slabem filmu. Ko se odstranim iz tega okolja, zaživim in zadiham. Sem drugi človek. Ko se uspem odlimati od tega dreka kot da nisem jaz.
Zakaj se takšne stvari dogajajo. Kako to da sem toliko podložna takšnim stvarem? Kako se lahko kdo nalima name, zakaj sploh do tega pride?

Spoštovana,

odgovore, ki jih iščete, je potrebno, da jih dobite skupaj ob strokovni pomoči. Seveda so določene zakonitosti, zakaj vedno padete v isto vlogo. Samo ne morem vam jaz kar takole pisati o tem. Potrebujete nekoga, s komer boste korak za korakom šli skozi posamezne situacije. Skupaj ugotovili razloge in kako preseči, kako ne pasti vedno v isto vlogo in kako doseči, da se ne nalimajo drugi na vas.
Seveda se tudi drugim ljudem dogajajo podobne izkušnje. Večina se naučiti živeti z njimi ali jih odpravi ob obiskovanju terapije ali svetovanja. Zelo dobro je, da veste, kaj vas razbremeni, kje najdete stik sami s seboj. In to le počnite čim bolj pogosto.

Držim pesti za vas in vas lepo pozdravljam.

Mateja Debeljak, Društvo VseDobro

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

New Report

Close