Najdi forum

Življenje v tebi

Vsakdo se je verjetno že kdaj znašel v osebni krizi. V tisti, ko si brez volje in brez življenjske energije, ko se počutiš nekoristnega, ko čutiš, da ti nekaj manjka, ko te kljuva velika praznina, ko ne veš kam bi usmeril svoja prizadevanja, ko ti le malo stvari napolni dušo, ko si želiš spet začutiti nekaj lepega, ko si želiš spet začutiti življenje v sebi… ko iščeš in iščeš ta občutek življenja, pa ga ne najdeš.

Kako ste si pomagali v takšnem obdobju, kako ste iz brezna prilezli nazaj v svetlobo,

Sprašujete o temi, o kateri je težko spregovoriti, no saj je večino tem na tem forumu takih. Tako, da ljudje berejo vaše besede, samo še čakamo pogumneža, ki bo kaj napisal.
Jaz vam lahko napišem, da je najboljše zdravilo: narava. Pojdite tja, kjer vam je res lepo: gore, morje, ob rekah, travnikih, kjer vam je lepo…In se prepustite naravi. Zdravijo dobre knjige, če radi berete. Zdravijo ljubeči odnosi, če imate to srečo, da jih imate. Zdravi izražanje vaše notranjosti, tudi če ni nič, kot pišete, lahko ta nič rišete, o njem pišete, ga plešete, kreativnost,… Za življenjsko energijo pa je pomembna tudi kvalitetna hrana, vsi vitamini, D3 vitamin zelo pomemben in humor. Po navadi manjka stik s pristnim jazom. Ja nič, pljuniti bo potrebno v roke in se dokopati do žive sredice v sebi. Če boste rabili pomoč, se lahko obrnete na naše društvo.
http://www.vsedobro.si/delavnice-tecaji/

Mateja Debeljak

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

živjo.

Med svojo potjo iz praznine (temnega, težkega, hladnega, brezna) sem veliko brala, še posebej o psihologiji, odnosih ter o duhovnosti. V eni izmed knjig sem našla Kognitivno vedenjsko terapijo, ki sem jo redno uporabljala. Naučila sem se ogromno o tem kako je moja preteklost oblikovala moja sedanja čustva, misli in dejanja.
Na internetu sem iskala podobne izkušnje in jih tudi ogromno našla v obliki blogov in videov, kar mi je zelo pomagalo da se nisem počutila tako sama v svojem doživljanju.
Zelo priporočam meditacijo čuječnosti (!), jogo, pisanje, sprehode.
Kar se tiče enerigije, sem opazila, da je še največ dobim, če mi uspe nekako izraziti, iz sebe izpustiti nekaj jeze, ter ko imam do sebe res zelo ljubeč odnos (kar je prineslo še največjo spremembo!).

Toliko zelo na kratko in zgoščeno del moje poti, še vedno imam včasih slabe dneve in čaka me še veliko dela.

New Report

Close