Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Vrnitev k sebi Kako si lahko prijazen do nekoga, ki hodi po tebi….

Kako si lahko prijazen do nekoga, ki hodi po tebi….

Poskušam dojeti zakaj vztrajati v nekem odnosu, ki je neenakopraven in ponižujoč. Zakaj ljudje vztrajajo v odnosih, ki so za njih škodljivi, zakaj vztrajajo in so pozorni in prijazni do ljudi, ki jim povzročajo bolečino, jih zmerjajo, ponižujejo ipd.
Zakaj se nekdo spoprijatelji z nekom, ki se grdo obnaša do njega. Tipični primero so sodelavci, ki se ne prenesejo med seboj, kar naenkrat pa postanejo najboljši prijatelji in se zarotijo proti drugim. Kakšen karakter človeka moraš biti, da si prijatelj z nekom, ki grdo ravna s teboj, z nekom ki te ponižuje pred vsemi? Kakšen karakter človeka moraš biti da si prijatelj z nekom, ki dela narobe, priznaš njegova slaba dejanja okolici nato pa greš na kavo s to osebo, si sladek z njo..?
Zakaj bi sploh želel biti prijatelj z nekom, ki ima popolnoma drugačno mišljenje, navade ipd. in se s svojim obnašanjem popolnoma razlikuje od mene, me ponižuje zato ker nisem takšna kot on sam, me v družbi označuje za slabo, uničuje moj ugled ipd. Zakaj bi sploh želela imeti opravka s takšno osebo? Kako je lahko nekdo tako imun in tako neobčutljiv, da je tudi takšna oseba lahko njegov prijatelj?
Kako je lahko nekdo prijatelj z nekom samo zaradi določenih koristi? Okoli govori kako je ta človek grd in slab, istočasno pa je njegov najboljši prijatelj samo zaradi koristi…. Kakšen karakter pa moraš biti, da tako ravnaš…

Pozdravljeni,

psiha človeka v sebi skriva oceane energije, vzorcev čustvovanj, razmišljanj, potlačenih in znanih spominov, bolečin, … Tam nekje v valovih psihe se skriva odgovor, zakaj posamezni človek vztraja v odnosih, ki so zanj škodljivi in so prijazni do ljudi, ki jim povzročajo bolečino, jih zmerjajo in ponižujejo. Večinoma pa gre za ljudi, ki imajo nizko samopodobo in samovrednotenje, ljudi, ki se v sebi ne cenijo.
Zakaj se pa nekdo spoprijatelji z nekom , ki se grdo obnaša do njega, npr. v delovnem okolju,( tako kot opisujete)… je seveda lahko razlog tudi koristoljubje, lahko je tudi, da se ne upati postaviti zase, mu je najlažje biti »ovca«,…
Super se mi zdi, da ste oseba, ki si ne želi biti prijateljica z nekom, ki bi vas poniževal in označeval za slabo. Glede drugih ljudi pa tako kot sem že napisala, razlogi, so običajno skriti nekje v nezavednih delih naše psihe in so povezani s preteklostjo posameznika, njegovim dojemanjem samega sebe, sveta….
Kakšen karakter si, če si z nekom samo zaradi določenih koristi, je pa retorično vprašanje kajne.
Srečno gospa.

Mateja Debeljak

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

Zakaj se sprašujete zakaj? Take odnose prisvojimo skozi življenje ker so doma tudi starši tako govorili čez druge,dan danes starš čez starša in to je ljudem samoumevno in neškodljivo. Je pa vsekakor delovno okolje idealno za sproščanje slabe energije. Govori pa se še več čez ljudi ki so vestni delu in ne obrekovanju tako da se temu ne da izognit.

Če te opravljajo ti dajo vedit da si bolši od njih!!!!!

New Report

Close