Najdi forum

Ko te prizadanejo….

Velikokrat se vprašam zakaj so ljudje tako zlobni, zakaj se tako obnašajo eni do drugih, kaj imajo od tega, da drugim povzročajo bolečino in druge prizadanejo. Ali se ti ljudje sploh ne zavedajo da boli, ko se ti za hrbtom posmehujejo,? Ali nimajo čustev in niso nikoli občutili kako to boli, ko so ljudje grdi do tebe….
Rada bi razumela pa mi ne uspeva. Že leta poskušam dozoretzi in to že enkrat pustiti za seboj, pa se spet zgodi, da me kdo prizadane. In sicer ne kar nekdo, temveč oseba ki mi je blizu. In to na tak grd način, da me res prizadane. Me ne prizadane toliko ko mi nekdo v obraz pove kaj grdega, zelo hitro to prebolim. Ko pa na lastne oči vidim kako se mi nekdo posmehuje (nekdo, ki je prepričan da nisem zraven in ne vidim, slišim…), me boli in tega ne morem kar tako odmisliti, pozabiti. Velikokrat se vprašam kaj mi res na čelu piše, da mi lahko vsak ki ima 5 minut časa povzroča bolečino, al kako…. čedalje bolj pa ugotavljam, da se je količina / nivo in intenziteta zlobe pri ljudeh zelo povečala….nekateri res vživajo v tem da komu povzročijo bolečino.

Ma ja, večina se ukvarja s sabo in res ne opazi, da nekoga zadene v živo, ker so ti mehanizmi bolj nezavedni. Res, prizadene dejanje nekoga, ki ti je blizu-ostali nimajo te moči. Poskusi nekaj: ko začutiš, da se nekdo do tebe obnaša ponižujoče, pusti, da gre to ponižanje skozi tvoje telo, besedno ne odreagiraj. Končne ugotovitve: boli za umret, preživela sem, torej je v meni veliko moči. Kaj je bilo to ponižanje? Katero čustvo mi je poniževalec serviral? Torej naju povezuje to čustvo. On se ne zna soočit z njim in mi ga je predal. Lahko mu ga vrnem nazaj. V kakšni obliki? Surovi, predelani? Bolje predelani, ker to pomeni, da ti pa se soočiš s tem čustvom, kaj zate pomeni, kaj ti sporoča, kaj imaš ti z njim. Sčasoma ti bo eno figo mar, kaj si ljudje mislijo o tebi, kaj šepetajo za tvojim hrbtom-če sploh kaj. Zaživeti v svobodi in neodvisnosti od mnenj, reakcij drugih ljudi je poklicanost vsakega. S tem vstopi v tvoje življenje veselje. Ne boj se ponižanja. Res pa je, da je dobro, da se v takšnih “projektih” oblečeš v plašč ljubezni, ki bo varoval in negoval tvoje notranje jedro.

Silvija odličen odgovor.

Lep pozdrav,

Mateja Debeljak

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

Spoštovani,

strinjam se z gospo Silvijo. Dala vam je odličen nasvet. Tudi jaz vam priporočam, da delujete tako, kot vam je priporočila.
Je pa tako, da se težko izognemo, da nas nikdar nihče ne bi prizadel. Na celotno zadevo lahko pogledamo tudi tako, da se zavedamo, da neutemeljeno obtoževanje in žaljenje več pove o tisti osebi, ki to govori, kot o človeku na katerega se nanaša. Pa tudi tako, da se za dobrimi konji vedno kadi. Ker vem, da obstajajo tudi ljudje, ki namerno ponižujejo in žalijo in si s tem, izboljšujejo svojo lastno samopodobo. Samo to so vedno samo kratkotrajni učinki in zelo slabi načini.
Srečno.

Mateja Debeljak

Mateja Debeljak www.vsedobro.si

New Report

Close