Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Odnosi in socialna prva pomoč Vrnitev k sebi Zakaj so nekateri ljudje tako vsiljivi?

Zakaj so nekateri ljudje tako vsiljivi?

Dolgo časa opazujem ljudi v svoji bližini in prihajam do zaključka kako so ljudje vsiljivi. Od tega, da ti vsak hoče vsiliti svoje mišljenje in lastna stališča samo zaradi lastne koristi, da ti marsikdo hoče vsiliti nakup nečesa zato da sam s tem zasluži, kako ti hoče nekdo vsiliti nek izlet samo zato ker nima nobene druge družbe, kako ti nekdo hoče vsiliti hrano ki je njemu všeč….itn. itn. In to vse na zahrbten in podel način. Ne bi čutila nobenega izsiljevanja niti posiljevanja, če bi mi nekdo rekel: jaz si danes želim to jesti, lahko tudi ti to vzameš, ker bova dobili popust če obe to kupiva ipd. Sm ko mi nekdo hoče vsiliti nekaj s podlimi izjavami kako je nekaj super duper zdravo, eko in podobna sranja, jaz pa vem da je v ozadju korist, bi ga najraje poslala u t.p.m.

Cel kup vsiljivosti in posiljevanja samo zato, da nekdo pridobi nekaj zase. In kar me moti in šokira je kako nobenemu ni mar in ga ne zanima, ali je drugemu nekaj všeč, ga sploh zanima, mu je sploh za nekaj…. Ne. Drug nima pravice niti izraziti nezadovoljstvo nad nečem, jasno reči da nekaj ne želi ali noče,….. Važno je, da nekdo ki si je zarisal pot na kateri bo dosegel lastno korist to doseže in število žrtev ni važno.
Na bruhanje mi gre ko vidim kako se kar naprej posiljuje druge, kako nas najprej posiljujejo naši lastni starši, bratje, sestre, sorodniki itn. Samo zato ker jih ne zanima nobeden drug kot oni sami sebe. Važno, da je meni dober, kako je tebi pa ne igra nobene vloge.

In se tudi sprašujem kaj se dogaja z ljudmi? Ali je to res normalno in prav, da te kar naprej vsak posiljuje s svojimi frustracijami in te posiljuje toliko časa dokler ne popizdiš? Ali je normalno da nekdo ne odneha s posiljevanjem ko mu jasno in glasno poveš da te nekaj ne zanima? Kaj se dogaja s folkom? Zakaj je v naši družbi popolnoma normalno, da ti vsak hoče vsiliti neko kremo zato ker je ne vem kako dobra, da te hoče vsak prepričati kako moraš določeno stvar uporabljati če ne si pač zanič, itn itn. Zakaj je v naši družbi sprejeto in velja, da je posiljevanje drugih pač Ok. in normalno?

Zakaj je pri nas večina ljudi takšnih? Zakaj je dovoljeno ljudem da posiljujejo druge s svojimi idejami, ideologijami, interesi, zahrbtnimi načrti okoriščanja?

Zakaj je pri nas tisti, ki posiljuje druge popolnoma normalno sprejet, nekdo ki pa se postavi zase in se hoče odbraniti nekega posiljevalca pa označen za čudnega?

Hoj,

Sicer stara tema, pa vendar…


To ti je posledica indoktrinacije družbe z brezkompromisnim sledenjem lastnega užitkarstva (brez globjega razmišljanja na posledice). Dolgoročno nam v prenesenem smislu sledi suženjstvo, če ne bomo znali razmišljati. Saj ta hedonizem vidiš povsod, najbolj pa v reklamah na TV-ju.


Ja imaš več tehnik kako se takšnih znebiš – za tiste, ki te zmeraj posiljujejo s svojimi problemi, lahko rečeš (pogledaš na uro): “Nič moja ura je 5 €, govorila sva 2 uri, 10 € prosim !” Pa se bodo nekateri hitro naučili, da pri tebi ne morejo računati na zastonj psihiatrične ure.
Druga metoda je ta, da se narediš ob prisotnosti takšnih ali drugačnih ljudi še bolj noro in rečeš (ne vem): “Ja bom kupila to kremo… (potem se pa narediš, da ti telefon zvoni)… Joj, imam klic (in se počasi neopazno zviješ stran).”


Kolektivna norost. Že od 91-ega leta je tako.
“Bolj kot je družba odmaknjena od resnice, bolj bodo preganjani tisti, ki jo govorijo.” (George Orwell I think)

New Report

Close