Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca opeklina ali tujek v očesu?

opeklina ali tujek v očesu?

Pozdravljeni!

imam problem glede oči. Namreč prejšnji dan sem varil in brusil železje, proti večeru pa me je začelo v levem očesu zelo ˝grizti˝ najbolj ob mežikanju. Ponoči je bilo pa še huje, Začela sta me grizti oba očesa tako da sem se zbudil iz trdnega spanca, poleg tega pa sta bila očesa zelo rdeča. Dal sem si hladne oplatke na oči in poskušal zaspati. Zjutraj ko sem vstal pa me je spet grizlo samo levo oko, vendar ko mežikam, takrat ko je veka v spodnjem položaju me nekaj zelo zadraži v očesu.
Zdaj nevem ali je to opeklina od varjenja, če sem kdaj pogledal mimo zaščite ali je v oko prišel kakšen tujek od brušenja, seveda nisem nosil zaščitnih očal.

Prosim pomoč!

Pozdravljeni!

Če težava vztraja in je omejena le na eno oko, je čisto mogoče, da je kaj padlo oko. Prav bi bilo, da se oglasite pri vašem zdravniku oziroma okulistu, ki pod mikroskopom pogleda, če je še kaj notri.

Poškodba zaradi varjenja povzroča zelo hude bolečine, kot ste tudi doživeli, vendar mine sama po sebi in nima posledic. Vseeno pa neslednjič uporabite zaščitna očala.

LP
Mateja

New Report

Close