Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca bolečina v ledvenem predelu

bolečina v ledvenem predelu

Spoštovani!

Stara sem 18 let in pred nekaj leti so se začele bolečine v ledvenem predelu in sicer začelo se je s tem da me je nenadno in močno “usekalo” v ledvenem predlu da se nisem mogla premakniti z mesta. Bolečina je trajala ponavadi dan, dva nato pa minila. Bil je mir. Sedaj pa se je po nekaj letih ta bolečina vrnila vendar v bolj hujši obliki. Na tem ledvenem predelu imam tudi nekakšno “bulo” ki se zelo pozna kadar se vzravnam in je včasih večja, včasih manjša. Kakšnih poškodb na tem mestu nisem imela razen enkrat se mi je zgodilo da sem pošteno padla na zadnjico. Je zelo moteče saj moram ponoči paziti kako spim, ker me drugače zaboli. Boli me tudi kadar se rahlo pripognem, in sem v tem položaju več kakor 10 sekund, kadar sedim, hodim, ležim na hrbtu, tečem.. Sedaj sem opazila da imam še poleg tega v levi nogi zelo čuden občutek, kot da bi bila moja noga na hipe “gluha” predvsem kadar na postelji sedim in imam nogo povsem zravnano, včasih me moti kadar hodim saj se mi zdi da bo moja noga “ostala nekje zadaj” . Vidnih sprememb na tej nogi nimam razen zdi se mi da je čisto rahlo otečena in da se je pojavilo kot strela iz jasnega. Takšen občutek se mi je pojavil tudi na desnem kolenu in pa na levi roki. Sicer sem se za roko že zdravila ker sem imela vneto levo hrbtno mišico, koleno pa je bilo poškodovano ampak nisem odšla k zdravniku ker sem bila mnenja da ni potrebno. Sedaj pa občutim vsake toliko časa bolečino v kolenu, koleno postane “gluho”, rahlo modrikasto, mi oteče nato par dni teško hodim in potem je že bolje. Pojavlja se kadar dvigujem uteži ali tečem ter vsake toliko časa.

Zanima me ali to pomeni kaj resnega? Pri zdravniku sem naročena komaj naslednji konec tedna, zato bi prej rada slišala še Vaše mnenje saj bom tako bolj mirna.

Lp, izgubljena

Pozdravljeni!

Težko si predstavljam, kaj ste mislili z izrazom bula v ledvenem predelu. Navajate tudi številne simtome, ki prihajajo in spet minejo. Vsekakor je potreben temeljit pregled, pa tudi kakšna preiskava. Ali se bo kaj našlo ali ne, vam pa žal ne morem napovedati. Možno je marsikaj. Simptome, ki jih opisujete srečujemo pri različnih boleznih (fibromialgija, multipla skleroza, išijas…….).Da pa bi skušala ugotoviti za kaj gre, iz vašega opisa žal ni možno (lahko se zgodi, da tudi po pregledu in opravljenih preiskavah ne bodo vedeli, za kaj gre-a bodo vsaj izključili nevarne diagnoze).

Lep pozdrav
Mateja

Pozdravljeni star sem 29 let in imam naslednje težave v ledvenem delu na levi strani imam za grah veliko bulico a tam so tudi vretenca saj na drugi strani je tudi ampak ni tako izrazita bil sem na slikanju in ni nic nenavadnega od časa do časa me boli led eni del saj se pred enim letom imel močan išijas in to tako da nisem moral vstati počilo me je pa direkt na tem delu ki imam bulico tudi takrat sem bil slikan pa tud nic prosim za vas odgovor lp.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Pri takšnih bulicah lahko gre za mišico (spazem, poškodba mišice….). Lahko pa tudi za kašne strukture v podkožju.
Ali se to tvorbo da premakniti pod kožo – oz. ali je premakljiva od podlage?
Če pa je to nekaj kar je na obeh straneh, je malo verjetno da bi bilo bolezenskega izvora.

New Report

Close