Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Razbijanje srca, slabost

Razbijanje srca, slabost

Občasno se mi pojavlja (cca. 3x mesečno) hitro bitje srca. Do zdaj se mi je to vedno pojavilo zvečer pred spanjem, tako da nisem mogla zaspat kar nekaj časa. Danes pa se mi je vse skupaj pojavilo zjutraj.
Ponavadi zraven občutim bolečine v hrbtu kjer so lopatice, mi je vroče nato me zebe, mrzle roke, mrzle noge. Občasno ob tem občutim tudi bolečine pod pazduho in v rokah.
Danes občutim zraven tudi slabost, bolečine v trebuhu, nemoč, bolijo me mišice, neješčnost..

Kaj bi lahko bilo? Kako si lahko pomagam? Bi lahko vse skupaj pripisala stresu?
( sem človek, ki ga hitro spravijo stvari iz tira, sem v fazi selitve (se pripravljam k temu…) )

Čisto sem prestrašena od tega in se mi zdi, da mi tako ne more biti niti boljše.
2x na dan pijem čaj za pomiritev vendar zadnje čase opažam kot da mi je po tem čaju slabo. Je to možno?
Jemljem prehranske dodatke: multivitaminske tablete zjutraj, popoldan pa omega 3 in koencim q10(100mg). 2x na dan spijem vitamin c v prahu cca. skupaj 1000 mg. Bi bilo lahko kaj od tega krivo?
Jemljem tudi kontracepcijske tablete (že 7 let) vendar do sedaj nisem imela težav s tem.
Krvnega tlaka si sedaj nisem kontrolirala, vendar sem imela vdno normalnega ozr. prej nižjega kot višjega.

Prosim z kakšen pomirjujoč nasvet, kaj se dogaja z mano….HVALA!

Pozdravljeni!

Hitro razbijanje srca ima lahko različne vzroke. Pomemben podatek je tudi vaša starost, glede na napisano predvidevam, da ste mlajša oseba.

Hitro razbijanje se najpogosteje pojavlja pri različnih anksioznih stanjih (stresi). Pulz takrat znaša okrog 100-120 na minuto. Običajno pomaga pomirjevalo (ko se oseba pomiri, se počasi zniža tudi pulz).

Druga vrsta tudi precej pogostega hitrega bitja srca pa so takoimenovani paroksizmi supraventrikularne tahikardije, ki so pogosti pri mlajših osebah. Pri tej vrsti hitrega bitja srca kot strela z jasnega začne srce hitro tolčti, pulz običajno znaša 180-200 na minuto. Ravno tako kot se začne,običajno tudi samo preneha. Sami lahko tak napad prekinete z vagalnimi manevri: počepnite in se močno napnite, kot da greste na veliko potrebo. Včasih je treba dati zdravilo v žilo, da tak napad prekinemo. Najpogostejši vzrok tega je preveliko delovanje ščitnice (kar se kaže lahko tudi v nervoznosti). Vendar pa so ti napadi popolnoma nenevarni, a zelo moteči.

V vsakem primeru je potrebno, da obiščete vašega izbranega zdravnika, da kontrolirata ščitnico. Ob naslednjem napadu hitrega bitja pa vam svetujem, da pridete v najbližjo zdravstveno ustanovo, da se posname EKG. Le tako boste lahko zvedeli, kaj se z vami točno dogaja.

Lep pozdrav
Mateja

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč in mnenje pri mojem problemu. Včeraj preden sem zaspala, mi je postalo grozno slabo. Srce mi je začelo razbijati in začela sem se tresti po celem telesu ter šklepetati z zobmi. Tega stanja sem se zelo prestrašila, bala sem se, da bom bruhala, nisem vedela kaj bi…ni se mi pa to zgodilo prvič. Nekaj časa sem se borila sama s sabo, potem pa se mi je nekako uspelo pomiriti in sem zaspala. Zjutraj sem bila čisto ok.

Ali je mogoče, da sem doživela panični napad ali kaj naj bi ti simptomi pomenili? Gre za kakšno bolezen? Trenutno nisem doživela ničesar pretresljivega, sem pa tip človeka, ki se zelo obremenjuje in sem po malem v stresu vsak dan.

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Lahko je šlo za panični napad. Lahko pa tudi za napad hitrega bitja srca, ki kar znenada nastane in tudi tako mine. Če se težava ponovi, poskusite z manevri Valsalva (zaprite nos in usta in z vso silo skušajte izdihniti) – ta pogosto tak napad ustavi (gre za nenevarne motnje, ki pa so lahko izjemno neprijetne).
V vsakem primeru pa svetujem kontrolo ščitničnih hormonov v krvi. Če se vam ponovi in navedeno ne pomaga, poskusite priti v najbližjo zdravstveno ustanovo, da vam posnamejo EKG.

Lep pozdrav
Mateja

pozdravljeni,

že nekaj časa se mi zvečer zgodi, da mi začne srce zelo hitro in močno biti. ali je to tik pred spanjem ali pa se vmes tudi zbudim, in mi kar naenkrat začne razbijat. nisem si sicer utripa nikoli vmes merla, ker sem takrat preveč prestrašena in razburjena, je pa zagotovo okoli 120, če ne še več na minuto. Zraven se začnem tudi zelo potit, nazadnje sem v predelu srca začutla tudi nekak krč…ko da mi bo srce nekdo stisno. stara sem 26 let, ne jemljem nobenih tablet, občasno, ko se takrat n morem umirit vzamem kako pomirjevalo. napad pa traja kar nekaj časa…okoli 15 minut…kljub temu da vmes diham v vrečko in diham res počasi, da bi le srce umirla…se nikakor ne umiri…zraven me tudi preveva zelo grozen občutek da bom umrla. bila sem pred kratkem pri zdravnici, ki je posnela ekg, ki je bil vredu in dala na pregled ščitnico, ki je tudi vredu. Je res to možno od stresa? Je možno kak preprečit napade??

LP

Pozdravljeni!

Takšne težave pogosto povzročajo bolezni ščitnice, kar pa je pri vas izključeno. Gre lahko tudi za napad hitrega bitja srca (kratica PSVT), ki nenadoma nastane, in kakor hitro nastane, tako tudi mine (lahko pa traja kar nekaj časa). Ko se bo težava naslednjič ponovila, poskusite z manevri Valsalva (zaprite nos in usta in z vso silo skušajte izdihniti; ali pa pritisnite, kot da bi šli na veliko potrebo) – taki postopki pogosto napade ustavijo. Gre za nenevarne motnje, ki pa so lahko izjemno neprijetne.

Če se težave ponavljajo, bi bilo zelo fajn, če bi uspeli enkrat priti do najbližje zdravstvene ustanove, da bi vam posneli EKG. Pa tudi pregled pri kardiologu bi bil smiselen, če so težave pogoste in zelo moteče (oziroma Holter monitoring, kjer vam 24 ur snemajo EKG in tako ugotovijo, ali gre za kakšne motnje ritma). Kakšne hujše bolezni srca so pri vas glede na starost manj verjetne (sploh če ste telesno normalno zmogljiva).

Gre pa lahko tudi za psihične težave (panični napadi). Panične napade boste sama težko preprečila, pogosto so učinkovita zdravila (ki jih predpiše psihiater). Vendar vam vseeno svetujem, da se najprej opredeli, da ne gre za kakšne motnje srčnega ritma.

Lep pozdrav
Mateja

zdravo
meni se ze 3 dni pojavlja mocno razbijanje srca … v petek ko sem prisel domov sem lezal na postelji in kar na enkrat mi je pri srcu kot nekaj pocilo in srce mi je zacelo mocno razbijati … tako mocno mi razbija da me ne pusti spat .. kaj bi lahko bilo narobe?
pred dvemi meseci pa sem biou na kontroli za srce pa to pa so mi dejali da z srcem ni nic narobe … in to se mi zdaj ze 3 dni dogaja brez se ustavit da mi srce tako mocno bije …
kaj bi lahko bilo narobe ?
hvala za odgovor
lp Trx

Pozdravljeni!

Lahko bi šlo za tako imenovami PSVT (paroksizem supraventrikularne tahikardije), če gre za hitro, ritmično razbijanje srca. Nastane kar nenadoma in običajno tako kot nastane, nenadoma tudi mine. Včasih pa je potrebna medicinska pomoč (zdravila). Lahko si pomagate tudi sami z vagalnimi manevri (napnite se, kpt da bi šli na veliko potrebo – to pogosto prekine napad. Fajn je, če enkrat tak napad dokumentirate (EKG v najbližji zdravstveni ustavi), kajti le tako lahko potem zanesljivo postavijo diagnozo.

V vsakem primeru pa je potrebno kontrolirati tudi ščitnico!

LP
Mateja

Pozdravljeni!

Naš sin je star 12let po porodu v bolnišnici je zdravnica rekla da je slišala šum na srčku a samo enkrat zato je napisala pedijatrinji(naši) naj bo malo bolj pozorna! NIKOLI ni noben zdravnik slišal ničesar več! Zdaj pa moje vprašanje: sinu včasih( 1x na mesec ali dva) srček začne kar na enkrat močno utripat to traja manj kot min.in kakor je prišlo tako tudi zgine! Ker nisem mamica, ki zganja paniko in šolska zdravnica je seznanjena z tem me zanima še vaše mnjenje , ker se je ravno danes pred eno uro to zgodilo.
P.S. : EKG ne zazna ničesar vse je normalno!

LP Suzana

Pozdravljeni!

Pri majhnih otrocih in dojenčkih se pogosto sliši šum, ki pa sam po sebi nič ne pomeni.
Ker pa ima vaš sin težave, pa bi bilo dobro stvar malo preiskat. Normalen EKG ne izključuje, da je kaj narobe. Super bi bilo, da bi se posnel EKG med napadom, vendar pa je to skoraj nemogoče glede na to, kako so napadi kratki.
Dobro bi bilo pogledat ščitnične hormone, če jih še niste.
Je v sorodstvu kdo, ki umrl nenadne nepričakovane smrti? Ali kdo s podobnimi težavami, kot vaš sin?
V vsakem primeru, če težave vztrajajo, pa je smiselen pregled pri kardiologu pediatru, ki opravi ultrazvok srca in po potrebi še druge preiskave.

LP
Mateja

New Report

Close