Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Panika pred tem da sem hiv pozitivna

Panika pred tem da sem hiv pozitivna

Pozdravljeni,

nekako nisem vedela na kateri forum se naj obrnem pa sem se odločila da kar tukaj zaupam moje težave.

Sem 26 letno dekle, meseca maja sem bila na krajšem potovanju, imela spolni odnos s tujcem, ki ga nisem poznala, med odnosom je počil kondom.

Vse od takrat živim v strahu da sem hiv pozitivna, prebiram literaturo, seznanjena sem z vsemi simptomi okužbe in panično opazujem sebe ter svoje telo.
Simptomi na katere sem naletela ob prebiranju literature so: vročina, nočne potenje, izguba apetita, telesne teže, izpuščaji, driska, gripi podobna obolenja, tresenje, sprememba razpoloženja, povišana temperatura, itd.
Do znakov okužbe lahko pride po nekaj tednih in trajajo do 1 leta.

No pa naj že preidem na moj problem….namreč mislim da sem okužena, tako močno sem se v to prepričala, da se mi od tega že meša in da ne zberem poguma da bi šla na testiranje.
Enkrat sem imela zatečene bezgavke, večkrat me boli grlo (čeprav se to meni konstantsno dogaja že nekaj let), ponoči me včasih obliva vročina in v spanju se večkrat tresem, celo telo se mi trese.

Vem da bi bilo vseh dvomov konec, če bi se odpravila na testiranje, vendar ne morem. Vem težko me je razmeti, samo ne zberem moči in poguma da bi se odpravila, raje živim v negotovost in strahu, to vse pa me psihično ubija.

Kaj na vse to mislite vi?

Hvala in lp!

Pozdravljeni!

Najprej se ne samoobtožujte in se ne počutite tako zelo krive za to, kar se je zgodilo. Vsi smo krvavi pod kožo.

Nujno je, da se čim prej rešite strahu in sicer tako, da greste na testiranje na infekcijsko kliniko. Sedaj to ni nič nenavadnega.

Prepričana sem, da bo življenje po prejemu rezultatov testiranja bistveno lažje.

Danica Rotar Pavlič

Nekaj podobnega se je dogajalo tudi meni. Ko sem mislila da se mi bo kar zmešalo, sem odšla na Zavod za transfuzijsko medicino, (zraven porodnišnice v Ljubljani.) Tam se lahko daš testirati pod šifro, ni ti treba povedati imena. Moraš pa sam plačati, tam nekje okoli 5 tisoč tolarjev. Preden ti vzamejo kri za test imaš kratek pogovor z zdravnico, ki je ZELO prijazna. 50% procentov strahu je že po pogovoru odpadlo z mene. Ko sem dobila izvide, sem se počutila kot bi se znova rodila. Odloči se in tako naredi tudi ti, boš videla, kako ti bo odleglo. Meni je žal za vse neprespane noči in grozo, ki sem jo doživljala, ker sem testiranje odlagala. Mene je bilo še poleg vsega strašno sram, kaj si bodo mislili o meni, ko bom prišla tja, pa je bil tudi ta strah totalno brez veze. Za nas je to nekaj groznega, za osebje tam pa nekaj čisto normalnega, saj dnevno dobijo veliko takih, kot sva ti in jaz…. Čimprej se odloči in pojdi, saj ti bo več škode naredilo stalno živciranje, ki tudi pušča posledice, kot pa namišljeni HIV- takih ki so se res okužili z enim spolnim odnosom je zelo, zelo malo, skoraj zanemarljivo!
Bodi pametna in ne spuščaj lepih dni življenja , ker te je strah iti tja! Verjemi mi, ne bo ti žal! SREČNO!

nova
Uredništvo priporoča

Pred enim tednom sem imel spolni odnos brez zaščite.Osebo poznam ampak ne tako dobro.naredil sem napako da sem šel seksat brez zaščite.Zdaj sem se pa začel sekirat če sem dobil kako spolno bolezen!imam partnerico, ki živim z njo 8 let a ji neupam povedat kaj sem naredil ker vem da bom uničil 8 let skupnega živlenja!na internetu sem bral dosti o spolno nalezljivih boleznih a mi ne da miru če sem kaj dobil in bi še z tem uničil živlenje drugi osebi.O takrat še nisem imel spolnega odnosa z mojo partnerico!Nevem kaj naj naredim?šel bom na testiranje hiv ampak je še treba počakat najmanj dva tedna.zelo se sekiram in sem pod stresom!
Vnaprej se zahvalujem za vaš odgovor

Pozdravljeni!

Moralne pridige se bom vzdržala, saj vam je že tako hudo, po drugi strani pa smo vsi zgolj ljudje. . Pojdite na Infekcijsko kliniko, in se pogovorite z zdravnikom. Če ta oseba ni narkomanka, prostitutka…., ni zelo velika možnost, da je HIV pozitivna, vendar dvom vedno ostaja. Kot ste že sam bral, obstajajo pa še druge spolno prenosljive bolezni (hepatitis B – če niste cepljen), za katere tudi ne poznamo učinkovitega zdravljenja.
Skratka: pojdite na Infekcijsko kliniko.

Srečno in lep pozdrav
Mateja

Spoštovani,

s fantom sva skupaj tri leta. Pol leta pred mano je imel za moje pojme rizično razmerje. On sicer trdi, da ni tako in da je zdrav. Sama sem imela pred sedmimi leti nekaj neprevidnih avantur. Pravkar sem se dala testirati; izvidov še nimam. Me je pa zdravnica na posvetu totalno zmedla; da je lahko inkubacijska doba precej daljša od 10 let, pa da ni nujno, da je moj dragi zdrav, če sem jaz, da mogoče se še nisem okužila… V treh letih, ob skorajda vsakodnevnih spolnih odnosih, tudi nekajkrat med menstruacijo? Kaj naj si mislim? Fanta na testiranje ne bom spravla, se boji igel, pa tudi tako zelo je prepričan, da ni okužen, da je prav jezen, ker sem se šla jaz testirat…

Pozdravljeni!

Inkubacijska doba je res kar nekaj let (od okužbe do izbruha bolezni). V primeru okužbe pa običajno v nekaj mesecih (običajno v roku 6 mesecev) nastanejo protitelesa v krvi, kar iščemo, kadar gre za sum na okužbo. Tako da je verjetnost, da ste okužena, minimalna. Je pa seveda tudi možno, da se “še niste okužila”. Verjetnot prenosa okužbe po enkratnem vaginalnem spolnem odnosu je približno 0.1%. Če želite biti100%, bo treba partnerja testirati.

LP
Mateja

jaz imam hiv vem 2 dni da ga mam in seb cist iz sebe ne vem kje sem ga staknila pojma nimam vedno sem sexala s kondomom edino zdaj ko imam tega anta ze 3 leta brez kondoma ampak on je hiv negativen ..

Pozdravljeni!

Edini način, da se prepričate je, da greste na testiranje. Na Infekcijski kliniki v Ljubljani je možno anonimo testiranje. Sicer pa vas lahko na testiranje pošlje vaš izbrani zdravnik.

LP
Mateja

New Report

Close