Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca pruh?

pruh?

Pozdravljeni,

obracam se na vas in vase mnenje v povezavi z bolecino v desnem spodnjem delu trebuha. Dve leti ze opazam neko zatrdlino, predvsem zjutraj na tesce, ko se lezim na hrbtu. To zatrdlino lahko `potisnem nazaj` brez bolecin. Bila sem na pregledu pri ginekologu, vse bp, opravila sem pregled kri, prav tako bp. Pred letom dni sem bila na UZ trebuha in zdravnik je `ugotovil` neko valjasto rezistenco, za katero pa ni znal povedati za kaj je nastala in kaj bi lahko bila. Morda samo crevo, ki naredi ovinek. Hkrati je videl, da imam malo zadebeljene stene crevesja.

Lokacija bolecine oziroma `jutranje zatrdline`: desno od sramne kosti in navzgor. Glede na to, da je z jajcniki vse uredu, da ne gre za napade slepica, da se bolecine pojavljajo obcasno in da je nastala neka valjasta rezistenca, sem pomislila, da bi lahko slo za kilo ali pruh. Ki je sicer se v razvoju, ob nepravilnem dvigovanju pretezkih stvari, pa bi se lahko crevo se bolj poskodovalo. Mislim v pravi smeri? Kaj bi lahko preprecilo nastanek kile oziroma pruha in ali je mozno, da v tej fazi `pazim in popravim` bolecino, da ne bi prislo do operacije oziroma ali je vedno nujna operacija? Ali bi se na krvi videlo, da gre za proces kile?

Kaksni natancno so simptomi, po katerih spoznas kilo in koliko casa traja, da se razvije?

Najlepsa hvala za vase mnenje!

M

Spoštovani!

Če ste mladi, gre verjetno za takšno zvijuganost črevesja, da se občasno pojavlja krajši zastoj plinov in črevesne vsebine. Ob tem vam svetujem masiranje trebušne stene.

Če ste v zelo zrelih letih, svetujem ponovitev ultrazvočne preiskave, oziroma kolonoskopijo.

Želim vam veliko zdravja in vas lepo pozdravljam.

Danica Rotar Pavlič

živjo…

mene pa zanima če ma punca 14 letnica lahko pruh in kako to opaziš….?

nova
Uredništvo priporoča

Živjo!

Imam kilo že več let (6-7), vendar me ne boli. Ko piham iz nosa ali pojem čutim, da se kila poveča. Če pa pritisnem nanjo z roko nekaj časa ostane neopazna (v telesu), nato pa se zopet pojavi tudi ob zelo majhni obremenitvi. Velika je približno 3cm (premer) in visoka približno 2cm, leži v mednožju (bolj proti trebuhu), na desni strani ob nogi.

Zanima me, ali je kaj narobe, če to traja že več let in še nisem šla k zdravniku?

Zadnje čase me vedno bolj skrbi in nevem kaj naj naredim…

Pozdravljeni!

Kila je nenevarno stanje in če vas ne moti, ni nič hudega, če zaradi tega niste obiskali zdravnika.
Če pa se boste odločili, da bi kilo operirali, pa se le oglasite pri njem.
Edina nevarnost pri kili je, da se vklešči. To pa spremlja običajno tako huda bolečina, da gotovo ne boste odlašali z obiskom pri zdravniku.

Lep pozdrav
Mateja

Pozdravček!

Jaz sem imela pred nekaj leti majhno bunkico od popka približno 12cm dol in na levi strani (pruh). Vendar sedaj ni bil viden kar nekaj let… pred kratkim pa sem dvigovala težke stvari in se mi je ponovno pokazala majhna trda bunkica. in ko sem prenehala z dvigovanjem, mi je v parih dneh izginila in je nimam že približno 7 mesecev! ni me pa nič kaj bolelo ali motilo. Zdj me pa zanima, če bi morala iti na operacijo oz, če bodo problemi ko zanosim (oz. pri porodu)???

Hvala že v napej za odgovore!!!

Lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Če pruh ne povzroča težav, se ga ne operira običajno. Težav pri nosečnosti in porodu načeloma ne povzroča.

Lep pozdrav
Mateja

Pozdravljeni!
Imam občutek da se mi je pojavil pruh! Na deni strani spodaj imam veliko bulo, ki zgine če jo potisnem notri, vendar se kmalu ponovno pojavi. Me ne boli, in ni trda. Gre za pruh ?
Bi se dalo to poštimati tudi bez operacije.

Pozdravljeni!

Če se vaš občutek ne moti (po vašem opisu sodeč bi lahko šlo za kilo), potem imate sledeče možnosti:
Če je pruh simptomatski (se pravi imate težave zaradi njega – bolečine…), se kirurgi običajno odločijo za operacijo.
Če se kila vklešči (huda bolečina, kile ne morete reponirati-poriniti nazaj), je potrebna nujna operacija, saj črevo v nekaj urah odmre.
Če pa težav ni, tako kilo običajno spremljajo, ali pa se izvede programska operacija (na kar se kar nekaj časa čaka).
Opcija je tudi dimeljski pas, ki pa ga zavarovalnica krije le, če je kila neoperabilna. Naročilnico zanjo lahko izda osebni zdravnik.

Pozdravljeni!

Danes me je začelo močno bolet predel pod popokom.Bolečina v ležečem stanju izgine,izrazita pa je pri uriniranju.
Ne spomnim se da bi dvigovala kaj pretirano težkega,česar nisem še nikoli..
Gre mogoče za pruh?

Pozdravljeni!

Bolečina, ki je izrazita pri uriniranju, ni značilen simptom pruha.
Smiselen bi bil pregled urina pri vašem zdravniku.

Lep pozdrav
Mateja

zdravo !
Pri obremenitvi me je malo zabolelo na drsni strani trebuha,vendar je potem minilo,jaz pa sem potem delal use normalno,do takrat ko sem šel počivat.ko sem spet vstal pa me je bolel trebuh,vendar bol po celem trebuhu..naslednji dan ko sem se zbudil pa me že malo boli v predelu kjer je ponavadi pruh.kakšne otekline ni videti… hvala za vso pomoč in LP

Pozdravljeni!

Desna stran trebuha je lahko marsikaj – pod rebri žolčni kamni, bolezni žoččnika, desno spodaj se nahaja slepič, bolj ingvinalno dimeljska kila. Poleg dimeljske kile obstajajo še druge (popkovne……). Malo bolj natančno opišite težave ali pa se oglasite pri zdravniku.

LP
Mateja

Pozdravljne!

Levo spodaj od popka sem 2 dni nazaj opazil izboklino ki pa me ne boli ce pritisnem?
Ali je to mogoče pruh?

Lp

Pozdravljeni!

Na podlagi vaših podatkov ni možno zanesljivo sklepati, če gre za pruh.
Ali se izboklina kaj spreminja po velikosti, če se napnete, zakašljate….? Ste imeli kakšno operacijo v trebuhu? Imate kakšne kronične bolezni?
Že kaj opravljene diagnostike?………

LP
Mateja

Pozdravljeni,

mene zanima kje obcutis bolecino za pruh. Mislim kateri znaki so za tako imenovan pruh.

Lp, Rifeta

Pozdravljeni!

Bolečina je v dimljah (takrat ko se napenjate). Lahko tudi tipate zatrdlino ob napenjanju.

Lep pozdrav
Mateja

Lp.
Mene pa samo zanima ce je to mozno indrirektna kila? Ali bi bilo lahko kaj drugega kot pruh?
v predelu dimelj na desni strani (kjer se koncajo trebusne misice in zacne kost ) imam majhno izboklino je na otip mehka ampak ce napnem trebusne musice se poveca in otrdi povdogowato proti penisu (najprej sem mislil da je misica) .
Hodim redno v fitnes in bolecine se nisem nikoli zacutil…saj sem to nasel cisto po naklučju…in da se dodam ce se ulezem na hrbt mi bulca izgine…upam da sem dovolj podrobno opisal
Hvala za odgovor

Pozdravljeni
pišem v imenu mojega partneraj saj ima probleme, za katere sumi, da bi lahko bil pruh ni pa prepričan. Ima močne bolečine na desni spodnji strani trebuha. ko kaj težkega dviguje ali pa z koleni želi kakšno stvar pridržati. najbolj čudno pa je da ga isto časno močno zaboli tudi vobmočju med modi in danko. pri zravniku še ni bil saj se jih na veliko iizogiba. vseeno pa bi rada izvedela če imate kakšno idejo kaj bi to lahko bilo.
za vaš odgovor se zahvaljujem
lp

Pozdravljeni!

Lahko gre za pruh, zato naj vaš partner le obišče svojega zdravnika.

LP
Mateja

New Report

Close