Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca bolečine-krči v trebuhu

bolečine-krči v trebuhu

Pozdravljeni.
Stara sem 60 let. Že nekako štiri leta me je v desnem predelu, od konca reber do noge, vsaj štirikrat na leto zgrabil krč (zelo boleč, kar vleklo me je skupaj) tako, da sem morala počepniti ali se usesti in me je po nekaj minutah krč minil in je bilo vse v redu. Lani pa se je začel pojavljati skoraj vsak mesec. Zgodilo se je, da sem se zjutraj zbudila (ležala sem na desnem boku) in se nisem mogla obrniti, tako me je bolelo oz. me je vlekel krč. Šele čez nekaj minut je popustil. Sama sem se otipavala in iskala mesto bolečine,vendar je nisem mogla najti. Pred dvema dnevoma pa sem zjutraj ležala na hrbtu in sem zakašljala. Takrat me je zelo zabolelo na desnem kraju. Imela sem občutek, kot da s kašljem nekaj premikam in me boli. Od takrat me vedno, ko se sklonim , skočim ali počepnem rahlo zaboli in imam občutek, da je nekaj notri. Postalo me je strah bolezni in ne vem kam naj se obrnem po pomoč. Lani decembra sem bila na UZ in zdravnici sem povedala ta primer in je rekla, da ne ve kaj bi naj to bilo.Imam kronični gastritis, prebava je v redu, razen da me dosti napihuje. Lepo prosim, če mi lahko pomagate. Hvala.

Pozdravljeni!
Težave – krče muskulature povzročajo lahko lokomototne nepravilnosti (nepravilnosti kostno mišičnega sistema – npr. nepravilna drža…..). Tu bi bila ustrezna pomoč fizioterapija/fiziater. Lahko pa podobne težave povzročajo tudi npr. pomanjkanje magnezija. Lahko sami poskusite nekaj dni vzeti magnezijevo tableto (Magnesol), pa boste videli, če bo kakšna razlika. Take motnje lahko nastanejo, kadar jemljete kakšna zdravila (npr za odvajanje vode, proti visokemu pritisku).
Žal vašega stavka ” Takrat me je zelo zabolelo na desnem kraju.”ne razumem oziroma ne razberem, kaj je to desni kraj. Za kaj več pa je potreben pregled zdravnika.

LP
Mateja

New Report

Close