Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Udarec v glavo

Udarec v glavo

Pozdravljeni!
Včeraj zvečer sem se z zadnjim delom glave močno udarila ob rob postelje. Nisem izgubila zavesti, tudi slabo mi ni bilo, ravnotežje sem imela ohranjeno, tudi spomin, skratka imela sem malo oz. nič simptomov pretresa možganov ali kakršnekoli druge poškodbe. Počutila sem se sicer malo pretreseno in zmedeno, vendar sem to pripisala svoji panični naravi in šla spat. Ko sem se zjutraj zbudila je bilo še vedno vse v redu, niti glavobola nisem imela, le pekočo bolečino na mestu udarca. Vendar pa zdaj opažam de imam precej težav s fokusiranjem vida in koncentriranjem na določene vidne informacije. Ne vem kako bi to opisala, ampak počutim se malo “pijano”. Ali je lahko to znak pretresa? Kot sem že rekla v takih situacijah vedno paničarim in mogoče je to le posledica tega. Zanima me samo mnenje strokovnjaka.

LP

Pozdravljeni!

V kolikor težave še niso izzvenele, se posvetujete z vašim zdravnikom. Lahko gre za pretres možganov. Zadnje ugotovitve kažejo, da pretres možganov le ni tako benigna reč, kot se je dolga leta mislilo. Predvsem je potrebno po taki poškodbi paziti, da je v obdobju po poškodbi le-ta ne ponovi, ker je lahko potek bistveno slabši (tudi po banalni poškodbi glave).

LP
Mateja

Ponovno pozdravljeni in hvala za odgovor. No da opišem malo dogajanje po udarcu, kot sem rekla naslednji dan sem bila v redu, nobenega simptoma pretresa, zato sem si rekla da pač pretresa nimam in da si težave s koncentriranjem in fokusiranjem vida bolj kot ne domišljam (zamegljenega ali dvojnega vida namreč nisem imela). Zato seveda nisem počivala. Naslednjih nekaj dni sem več ali manj preživela za računalnikom, hodila na predavanja, celo test sem pisala. No 3 dni potem (mogoče bi me že prej ampak sem prejšnja dva dni jemala ibuprofen zaradi menstruacije) pa me je začela boleti glava. Glavoboli so se stopnjevali in zato sem čez dan ali dva odšla k zdravnici, ki me sicer s pretresom ni diagnosticirala mi je pa priporocila pocitek in analgetik itd. Potem sem si vzela teden fraj, počivala kolikor sem mogla in čim manj visela na elektroniki. Zdaj, tri tedne po tem pa me občasno še vedno boli glava. Tudi koncentriram se težko, ampak spet to se mi ZDI (ker sem precej anksiozna samo sebe težko jemljem resno). No glavoboli pa so definitivno. Zanima me samo, ali je normalno da imam po več kot treh tednih še vedno glavobole? Niso močni, večinoma blagi, vsekakor veliko bolj blagi kot na začetku, ampak me skrbi, kaj če ne bodo izzveneli…Še posebej me skrbi zato ker po udarcu tistih nekaj dni nisem počivala, fizično že ampak mentalno pa ne.
Aja pa še nekaj, vem da alkohola in drog ne smem, ampak brala sem nekaj o morebitnih blagodejnih učinkih marihuane na poškodovane možgane in me samo zanima ali je res kaj na tem oz. ali lahko kadim? LP in hvala

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni

Najprej veliko zdravja in osebnega zadovoljstva v letu 2015…

Zanima me sledeče….star sem 46 let, na desnem modu v sredini sem zatipal že dva meseca nazaj malo zatrdlino ( mogoče velikost bucike ) ki ne boli, modo ni spremenjeno…leta 2013 sem imel Uz testisov zaradi ciste obmodka ( napotil urolog ) in sta bili obe modi b.p…. Zanima me če bi lahko šlo za raka na modu ali je možno da je ta bulica tudi nerakava čeprav se nahaja nekje v sredini desnega moda in je fiksna…..

hvala

Pozdravljeni!

Po opisu je manj verjetno, da bi to bil rak. Da pa boste prepričani, naj vas vaš zdravnik pošlje do urologa.

Lep pozdrav in obilo zdravja
Mateja

New Report

Close