Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Težave s prebavo – na pomoč!

Težave s prebavo – na pomoč!

Pozdravljeni,

stara sem 21 let. Nikoli nisem imela redne prebave,.. šla sem 2x-2x na teden. Potem ko sem bila v srednji šoli se je malo spremenilo, saj smo tam veliko kofetkali, vmes je padel tudi kak cigaretek in stvar je bila v hipu rešena.

Sedaj, ko je od srednje šole že kar nekaj časa minilo, cigaretov se ne dotikam več, kave pa tudi bolj malo so se pa začeli probelmi…ne morem in ne morem na WC. Sedaj je še huje, saj grem na wc 1x na tednen.. če sem pod stresom, nervozna me lahko prežene vendar zadnje čase ne… s tem sem se nekako navadila živet, da hodim 1x-2x na teden.. Sedaj je pa že 7 ali 8 dan odkar ne morem na wc oz mi sploh ne ‘paše’ it…
Probala sem z marelicami, lanenin semenom, zjutraj sem spila 0,5L Donata (ki je bil postan) pa vse skupaj nič! .. tako sem včeraj šla v lekarno, da mi jajo Dulcolax – seveda mi ga niso dali, da ker sem premalada, zato sem domov odšla z nekim sirupom Lactecon. Včeraj popoldne sem ga spila 3 žlice z skoraj 0,5L vode … potem me je začelo črvičiti… šla sem na wc ampak tako malo … da imam občutek, da ni šlo vse iz mene. Ker potem do danes zjutraj se ni zgodilo nič sem zdaj vsezla še 3 žlice in 0,5L vode in sedaj čakaaam….

Mi lahko prosim poveste, ali so res Dulcolax preveč zame? … rada bi se že rešila tega problema, saj poleg tega, da n morem na wc, je moj trebuh kot žoga napihnjen, napenja me pa itak nonstop … 🙁
Kako naj si đe pomagam, in kdaj jepotreben obisk pri zdravniku? .. naj povem, da je drugače počutje OK, tudi v blatu ni sprememb (kri,…)

Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Ste že poskusili z redno telesno aktivnostjo?

Lactecon je odvajalo, ki vsebuje laktulozo, deluje pa tako, da veže vodo. Blato tako postane mehkejše in ga lažje odvajate. Začetni odmerek je 15-45 ml, vzdrževalni pa nekoliko nižji. Lahko ga jemljete tudi daljše časovno obdobje. Ne absorbira se v kri.

Dulcolaks pa je odvajalo, ki deluje stimulatorno na služnico črevesja in ga ne smemo jemati dlje časa.

Poskusite z redno telesno aktivnostjo, nekaj časa jemljite Lactecon. Če ne bo spremembe (in predno boste začeli jemali Dulcolaks) pa bi bil smiselen pregled pri gastroenterologu.

LP
Mateja

New Report

Close