Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca Navaden glaovol ali kaj drugega?

Navaden glaovol ali kaj drugega?

Pozdravljeni,

imam težavo – glavoboli. Niso tako pogosti, včasih so bili, vzrok je bila dehidracija.. Sedaj se mi pojavijo 1x-3x mesečno, nikoli ni zelo hudo, ocenila bi jih z 3/10. Ponavadi je tenzijski glavobol, ki mine če počivam, vzamem lekadol,.. ko se vreme spreminja tudi čutim tako čudno težko glavo… in občasno še vedno zaradi dehidracije, ker pozabim piti in se zvečer zavem, da sem v celem dnevu spila le 2 ali 3 kozarce tekočine …

Ker pa sem zelo panična oseba glede zdravja, sploh zato, ker sem poleti imela 2 dni tahikardijo, ki je bila na koncu zaradi strahu, panike, potlačenih čustev,… sedaj sem veliko bolj pozorna na vsako bolečino ali spremembo, kar ni dobro, saj se bojim, da bom pristala na anksioznosti ali čem podobnem…
Glede glavobolov me skrbi, da se v moji glavi kaj kuha …. vedno pomoslim na anevrizmo 🙁 enkrat sem o tem brala in od takrat je konec.. vedno, ko me boli glava najprej pomislim, kaj če se kaj kuha in me bo en dan samo to ubilo :/ V družini ni bilo anevrizem ali kakšnih drugih bolezni (rak, kap, infarkt,…)

Zdaj vas sprašujem, če mi lahko pomagate v tej smeri,… vem da za anevrimo na žalost ni simptomov,… ampak ali se da vsaj kako prepoznati, oz kdaj treba zaradi glavobolov k zdravniku? Na videz sem poznala eno puncko, ki je bila šele 14 let stara ko je umrla zaradi anevrizme, in je niso mogli rešiti. (mislim, da me je tudi zato strah)

Kakor sem že povedala, glavoboli niso hudi in niso pogosti,.. nasploh se počutim ok. Stara sem 21 let, nekadilka,… imam študentsko delo, ki mi je všeč, fanta, ki me v vsem podpira in družino tako da nevem zakaj sem toliko pod stresom in napetostjo. Naj povem tudi, da ponavadi, ko sem sama vedno razmišlam o tem, da bi kaj bilo narobe in me včasih že samo zaradi tega začne boleti glava…

Prosim za kakšen nasvet..

Pozdravljeni!

Anevrizme so tempirane bombe, ki težav ne povzročajo, nikakor pa ne tenzijskega glavobola. Vam je zdravnik postavil to diagnozo ali sami?

Zdravniško pomoč pri glavobolih je nujno poiskati v primerih: nenaden hud glavobol (najhujši v življenju), progresivni glavobol (čedalje hujši glavoboli), druge težave ob glavobolu (motnje vida, sluha, delna/popolna ohromljenost dela telesa, vrtoglavica, otrdel tilnik, bruhanje…)…

Če vas skrbi, se naročite pri kakšnem nevrologu, da vas pregleda. Pogosto že to deluje pomirjujoče.

LP
Mateja

New Report

Close