Najdi forum

Natrgana mišica

Pozdravljeni,

pred enim tednom sem si natrgal mečno mišico.Po enournem intenzivnem skakanju s kolebnico sem poskušal na robu stopnice opraviti še nekaj serij dvigov na prste ene noge z lastno težo.Očitno so bile mečne mišice že preutrujene,ker mi je ob spustu noge v levi mišici počilo kot bi se strgala elastika.Dva dni nisem bil sposoben hoje potem se je stanje relativno izboljšalo.V soboto sem že veselo odšepal do trgovine brez bergel in stanje se je spet poslabšalo.Zdaj še za hojo po stanovanju uporabljam bergle.Na UZ nisem šel.Gleženj mi je precej otekel,pod njim se je izgleda nabrala kri.Ni videti kot hematom,zgolj madež modrikasto obarvane kože.Nogo držim na tleh,ko sedim in delam.Zanima me vaše mnenje o poškodbi in kako je kaj s krvnimi strdki,da jih slučajno s čim ne povzročim.

Lep pozdrav in hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

Svetujem, da opravite UZ pregled, da se ugotovi katera mišica in v kakšnem obsegu se je poškodovala. Le na ta način je možno usmerjeno zdravljenje.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

Pozdravljeni!
Stara sm 19 let in treniram nogomet. Igram tudi za reprezentanco.
17.12.2014 sem sla na ultrazvok zaradi hujsih nolecin na sprednji stegenski misici.

Izvid ultrazvoka je pokazal naslednje:
Na mestu kjer pacientka pokaze, to je v srednjem delu misice vastus intermedius, je v poteku misice videti nehomogeno, zmerno hipoehogeno podrocje s poruseno UV strukturo. Znotraj nje je vec deloma povezanih tekocinskih kolekcij,velikih do 13×5 mm,predvsem rob lezije pa je tudi neurejeno doplersko aktiven. Poskodovano podrocje vzdolzno meri okrog 5cm,precno pa okrog 23×13 mm in na precnem preseku predstavlja priblizno cetrtino misice. V okolici ni drugih tekocinskih kolecij ali znamenj drugih poskodb ali radioloskih nepravilnosti.
Mnenje: znatna parcialna ruptura misice vastus intermedius z znaki vnetja in manjsimi hematomi.

Sedaj pocivam ze dobre 2 mesca a bolecina ne izgine. Ob pritisku na nogo me sevedno zelo boli,ceprav sem popolnoma prenehala z kakrsnimi obremenitvami.

Zanima me razlaga izvida, ter predviden cas okrevanja. Ter vzrok in vase mnenje zaka mi zelijo dati blokado?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

Zdravljenje opisane poškodbe lahko traja med 3 in 6 mesecev. Po 3/4 tednih od poškodbe se svetuje izvajanje izometričnih vaj za poškodovano mišico, temu sledi pasivno raztezanje in nato postopoma koncentrične vaje, ekcentrične vaje in aktivno raztezanje poškodovane mišice. Pred vrnitvijo v športne obremenitve svetujem, da opravite tako kontrolni UZ pregled in izokinetične meritve stegenskih mišic, da se preveri objektivno mišična zmogljivost.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close