Najdi forum

oteklina na gležnju

Pozdravljeni!

Imam malo čudno situacijo (vsaj meni je), in sicer pred 5 meseci sem si pri športu zvil gleženj. Bil sem pri zdravniku in gleženj sem tudi rentgensko slikal. Ugotovili so, da s kostmi ni nič narobe, naj bi šlo za normalen zvin gležnja in da te treba počivati in hladiti gleženj. Po 2 mesecih je bolečina čisto izginila in gleženj je povsem mobilen – praktično lahko delam vse kot sem delal pred zvinom.
Edini problem je, ker oteklina na gležnju ne izgine….tudi po 5 mesecih od poškodbe je gleženj še vedno malo otečen (oteklina ni velika, ampak se opazi)….moram tudi povedati, da včasih v gležnju čutim, kakor da bi mi ga malo skupaj vleklo, ampak mobilnost in funkcionalnost gležnja ostaja normalna

Vprašanje je, za kaj gre in zakaj mi oteklina ne izgine ??!!

Hvala vnaprej za Vaš odgovor!
Lp

 

Samo prijavljeni uporabniki lahko vidijo priponke.

Pozdravljeni,

Spremenjena oblika gležnja lahko ostane po zvinu gležnja zelo dolgo. Po večjih zvinih lahko tudi trajno. Glede na vaš opis gre verjetno zato, saj fukncionalnih omejitev v gibanju in bolečine ne navajate. V primeru otekline in spremenjene temperature v predelu gležnja in bolečin pa vam svetujem, da opravite diagnostiko z UZ in MRI.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

Pozdravljeni,

pred slabim mesecem sem si zvil gleženj, že drugič isti. Bolečine skoraj ni več, vendar je še vedno prisotna kar velika oteklina, za katero mislim, da bi bila lahko tudi zamaknjena kost(posledica poškodbe) ampak je oteklina vidna.

Zanima me kako se le v najkrajšem času ter učinkovitosti znebim te otekline, saj se mi čez pol meseca začno treningi?

Hvala za odgovor!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

Svetujem, da najprej opravite pregled pri zdravniku, ki se posebej ukvarja s takšnimi poškodbami. Napotil vas bo na RTG slikanje, UZ preiskavo oz. MRI preiskavo, da se ugotovi katere strukture so se pri zvinu poškodovale, saj se le tako lahko vzročno in cilnjo pozdravi vaš gleženj. Glede na to, da navajate, da ste si isti gleženj v mesecu dni zvil že drugič, to nakazuje tudi možnost, da vaša primarna poškodba ni bila dokončno pozdravljena.

Oteklino se lahko zmanjša s hlajenjem z ledeno vrečko ne direktno na kožo. Bodite pozorni na položaj, da je gleženj višje od kolena, v višini srca in spodnji ud v celoti podprt v tem položaju. Ledena vrečka naj bo na gležnju 20 minut. Pri oteklini je lahko učinkovita tudi elektroterapija z diadinamičnimi tokovi.

Navajte, da se vam že čez pol meseca začnejo treningi in zato vam svetujem, da s treningi ne pričnete, dokler vaša poškodba ne bo najprej pravilno diagnosticirana in nato pravilno zdravljena.

Samo v opozorilo, da se zvini gležnja v primeru rupture mekhotkivnih struktur, kar je pri zvinih pogosto, zdravijo med 6 in 12 tednov. Prav zaradi tega je ključno, da se ugotovi, kaj se je poškodovalo v vašem gležnju, da se določi način in trajanje zdravljenja.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

imam podobno situacijo.. le da se oteklina nahaja na stegnu… in sicer sem pred skoraj pol leta hudo padla… modrica je popolnoma izginila.. oteklina pa le deloma.
Bo to kdaj izginilo? Pri zdravniku nisem bila.

Pozdravljeni,

Svetujem, da obiščete zdravnika. Oteklina bi v 6 mesecih po poškodbi morala izginiti.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

l.p mene zanima po odstranitvi longete na roki je že dva tedna odteklina še je ,tako da nemorem premikat prstov ,šlo je za sum fisure 5 faze dlančnice vendar na regenu nič ni pokazalo in bolečina je še kar.fizioterapijo so me pa naročili šele julija kaj naj naredim mislim da lahk prsti ostanejo nepremikajoči za stalno.

Pozdravljeni,

Svetujem, da opravite kontrolo pri kirurgu, da se izključi, ali je res samo oteklina vzrok, da prstov ne morete premikati. Oteklino poskusite zmanjšati z hlajenjem. Svetujem uporabo gela za hlajenje, ki ga vzamete iz hladilnika (temperatura med 6 in 8 stopinj) in ga položite na otečeno mesto ne direktno na kožo.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

Spoštovani!
Moj nečak ima že 3 mesece zatekel gleženj in bolečine v vratu,da ga včasih težko premika.
Ker šteje le 24 let,me zanima,kaj bi lahko bil vzrok.Zato tudi športno ni aktiven,zdravnica pa mu je predpisala eno kremo in mu svetovala počitek.Vzrok naj bi bilo sedeče delo (računalnik) in preobremenjenost.
Ker oteklina ne izgine,me že resno skrbi.Poškodbe ni imel,tudi alergij ne.
Hvala za odgovor!

New Report

Close