Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON – fizioterapija Fizioterapija po artroskopiji kolena

Fizioterapija po artroskopiji kolena

Spoštovani.
Dne 27.9.2018 sem imel artroskopijo kolena – parcialna resekcija meniskusa. Ugotovljena je tudi obraba hrustanca. Pri odpustu iz bolnice sem dobil seznam vaj, ki jih izvajam, nisem pa dobil napotnice za fizioterapije. Ali je moja dolžnost, da operaterja opozorim na to, ali mi “ne pripada”? Poleg vaj, ki so mi jih dali v bolnici, hodim tudi v fitnes. S čim oz. katerimi vajami, poleg sobnega kolesa, lahko obremenjujem koleno?

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni,

Za napotnico oz. delovni nalog prositi svojega osebnega zdravnika, ki vam bom na podlagi izvida vašega operaterja izdal napotnico ali delovni nalog. Glede vaj je pomembno, da jih izvajate pravilno, zato je vsaj 1 obisk pri fizioterapevtu ključen. Potrebno je tudi ugotoviti ali je kolenska artromatika (drsenje kosti v kolenu) ustrezna. Popolna sklepna gibljivost je predpogoj za izvajanje vaj. Vadbo na fitnesu svetujem šele, ko je zraven sklepne gibljivosti vzpostavljena tudi ustrezna mišična aktivacija, saj v nasprotnem primeru lahko pri izvajanju vaj na fitnesu razvijete nepravilne strategije mišične aktivacije.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close