Najdi forum

Bolečine v ramenih

Pozdravljeni!

Prosim za nasvet. Hčerko ima že 6 let bolečine v ramenih. Pred 6 leti so jo 2 x zdravili za borelijo, vendar so lani ovrgli, da verjetno borelija ni bila vzrok bolečin. Zadnjega pol leta smo imele nevrologa, revmatologa, ortopeda, emg in magnet – vse bp.
Prej je bolečine opisovala občasno , bolj jeseni in spomladi (stopnja 3-4), od lanske jeseni pa so bolečine skoraj stalne cca. 5x tedensko, stopnja tam od 4-7. Protibolečinske tablete ji skoraj ne pomagajo.
Odločam se za nakup TENSA. Zanima me, koliko časa lahko izvaja terapije. Razumem da 1-2 x dnevno po 15-20 min. Ampak bolj me zanima ali to lahko skoz ali se uporabljajo na primer 10 dnevne terapije? Koliko časa pa po vaših izkušnjah potem drži to?

Hvala za nasvete in lep pozdrav!

Pozdravljeni,

TENS se lahko uporablja daljše časovno obdobje in v eni terapiji ob ustreznih elektrodah tudi 45 minut in več. Svetujem, da se ugotovi vzrok težav, ki sprožijo bolečino. S TENS-om se zmanjša bolečina, a se ne odpravi vzrok. Svetujem tudi krepitev mišic ramenskega sklepa in mišic ramenskega obroča, saj je lahko oslabelost mišic vzrok težav. Za demostracijo in pravilno izvedbo vaj svetujem obisk fizioterapevta.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

Izvid desne rame
Številne kalcinacije v tetivah supraspinatusa in infraspinatusa.
Velikost kalcin. Do 1.5 cm
Stanjšana in groba struktura kite supraspinatusa.
Sled tekočine ob tetivi dolge glave bicepsa.
Zadebeljena kapsula akromioklavikularnega sklepa.

To je izvid desne rame po 3 letih ko sem opravila UZ vodeno aplikacijo kortikosteroida v subakromialno burzo. Rame me grozno bolijo.
Leva rama pa vidna kalcinacija, delno fragmentirana v dolzini 2krat 1 cm.
KAJ MI PRIPOROCATE? FOZIOTERAPIJ IN BLOKAD IMAM DOVOLJ, 15 LET TRPIM TE BOLECINE, OD SVOJEGA ZDRAVNIKA DOB. SAMO FTH IN PROTIBOLECINSKE TABLETE. L. P. NATASA

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

svetujem, da se naročite na pregled k zdravniku, ki se posebej ukvarja s poškodbami ramena, ki bo najverjetneje priporočal MRI artrografijo. Če prav razumem vaše sporočilo, ste opravili od preiskav le RTG. Na osnovi izvida MRI artrografije vam bo svetoval ali je potrebno artroskopsko zdravljenje.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close