Najdi forum

Ruptura mišice

Zdravo, pred mesecem in pol me je med igranjem nogometa zaspeklo v zadnji mečni mišici (na notranji strani), po parih dneh počitka se je ponovilo isto in potem še enkrat. Potem sem dva tedna miroval in spet poskusil in ni bilo boljše, zato sem šel na ultrazvok in izvid je:
UZ leve goleni:
V medialni glavi mišice gastrocnemiusa, na meji z mišico soleusa je viden 21 x 10 mm velik hipoehoegan areal – ruptura. Fascija je intaktna. Druge muskulature so primerne.

V vsem tem času ko se je to dogajalo nisem imel nobene modrice, ki naj bi bila značilna za rupturo mišice in tudi hodil sem normalno brez bolečin (razen prvih 24 ur). Sedaj sem začel s fizioterapijo (samoplačniško, ker bi drugače predolgo čakal) in me zanima če bo mišica po določenem času spet funkcionalna in bom lahko naprej športal normalno. Na ultrazvoki so mi rekli 2 meseca počitka, vendar nič glede fizioterapije in podobno.

Pozdravljeni,

svetujem, da po 2 mesecih (8 tednih) oz. 12 tednih opravite kontrolni UZ. Pri fizioterapiji je pomembno, da pri izvajanju vaj ni prisotna bolečina in, da se v začetni fazi izogibate hitrim in sunkovitim gibom. Ko se boste vrnili v športne obremenitve, bodite dosledni pri ogrevanju in raztezanju tako pred kot po športni obremenitvi.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close