Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON – fizioterapija Nenadna bolečina na zadnji strani kolena

Nenadna bolečina na zadnji strani kolena

Pozdravljeni,

sem zmerni športnik v zgodnjih 30-ih letih. Med zimo nisem bil kaj dosti aktiven, sedaj pa sem parkrat malo tekel (približno enkrat na 14 dni). Pri vadbah nisem imel nobenih problemov, razen, da sem bil malce bolj “trd”, kot pa prejšnje poletje.

Pred nekaj dnevi pa mi je koleno rahlo klecnilo nazaj. Ni skočilo iz sklepa, le rahlo ga je potegnilo nazaj. Pri tem me je za trenutek v zadnjem delu kar močno speklo. Zanimivo, da sem v tistem momentu zgolj stal na mestu. Takoj je bilo vse v redu. To se je ponovilo še dvakrat v istem tednu. Sedaj imam v kolenu nelagoden občutek nestabilnosti, kot da se bo vsak čas izpahnilo. Na dotik nikjer ne boli, le občutek imam, kot da ne deluje dobro. Verjetno tudi zato, ker zelo pazim in ga čim manj obremenjujem. Ob tem mi v kolenu rahlo poka, kar pa se dogaja že vrsto let v obeh. Nogo lahko normalno krčim in stegujem.

Danes sem ležeč na kavču na hrbtu nožne prste stegnil na notranjo stran in me je takoj zapeklo po zadnji strani kolena. Bolečina je bila zgolj trenutna, a se mi je morda zazdelo, da me je tokrat zapeklo tudi ob obeh straneh kolena. Morda je tako izpadlo, ker sem imel prvič zadnji del kolena na povsem na podlagi. V ostalih primerih pa sem stal. Ne vem…

Jutri bom odšel k osebnemu zdravniku, a ne vem, kaj lahko sploh pričakujem. Seveda sem opustil vse aktivnosti že po prvi bolečini, a me moti, ker se je v vseh treh primerih to zgodilo pri vsakodnevnih opravilih.

Glede na zapise na spletu, bi znal biti problem v meniskusu.

Kaj mi svetujete? MRI? Ortoped? Fizioterapevt? Če bo dovolj le počitek in vaje, bi le-te najraje izvajal pod nadzorom bolj strokovne osebe.

Hvala za Vaš odgovor.

Pozdravljeni,

Glede na opis je najverjetneje poškodba mišica. Zaradi navajanja nestabilnosti bi lahko šlo tudi za poškodbo vezi ali meniskusa, a mehanizem, ki ga navajate ni značilen za poškodbo meniskusa in vezi. Svetujem obisk pri zdravniku, ki se s takšnimi poškodbami ukvarja (travmatolog ali ortoped). Zdravnik vam bo naredil ultrazvok in če bo potrebno napotil na MRI. Ko je ugotovljen vzrok se lahko ciljano zdravi in če je poškodba mišice vas bo zdravnik napotil do fizioterapevta.

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close