Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON – fizioterapija Vaje za stabilizacijo hrbtenice

Vaje za stabilizacijo hrbtenice

Pozdravljeni,
star sem 42 let in imam kar nekaj odvečnih kilogramov. Pred osmimi leti sem imel težave s hrbtenico (bolečina na desni strani med hrbtenico in lopatico, ter mravljinčasti prsti – izmenično v levi in desni roki) Po preiskavah so mi ugotovili:
– C3-C4 širokobazna protruzija spondilofitidisk kompleksa povzroča zmerno stenozo spinalnega kanala in začetno stenozo obeh nevroforamnov
– C4-C5 širokobazna centro-desnostranska protruzija spondilofitidisk kompleksa povzroča zmerno do obsežno stenozo spinalnega kanala in zmerno stenozo obeh nevroforamnov
– C5-C6 širokobazna protruzija spondilofitidisk kompleksa povzroča obsežno stenozo spinalnega kanala in desnega nevroforamna
– C6-C7 širokobazna centro-levostranska protruzija spondilofitidisk kompleksa povzroča obsežno stenozo spinalnega kanala in zmerno do obsežno stenozo obeh nevroforamnov
“Zdravljenje” je bilo s protibolečinskimi tabletami. Po kakih treh mesecih se je bolečina toliko zmanjšala, da sem lahko začel spet telovaditi. Sčasoma je šla bolečina stran. 5 let nazaj sem shujšal ~ 35kg. Kontrolirana prehrana in telovadba. Kaki dve leti nazaj sem po daljšem viroznem obolenju, stresu in ljubezenskem fijasku precej zmanjšal telovadbo in seveda začel spet narobe jesti. Sedaj sem shujšal 6kg na 130kg in izgubljam približno kilogram na 10 dni. Končni cilj je 95-100kg – morda manj. V zadnjih tednih se mi je zopet pojavilo mravljinčenje v desni roki (palec, kazalec in sredinec) ko pogledam gor in desno in pa nekaka blaga bolečina/napetost/neprijeten občutek na desni strani prsnega koša. V višini kjer se končajo rebra. Sicer trenutno opravljam preiskave (kri – bp, EKG – bp, ultrazvok trebuha, sečil in srca v naslednjem tednu). Vendar pa sumim, da ne gre za težavo s srcem in/ali prebavili. Ali pa ni vse v tem, ker se ta občutek po tem, ko “razpokam” hrbtenico umiri oziroma čisto izgine. Moj osebni zdravnik mi žal ni najbolj v pomoč pri reševanju mojih težav…
Kar me zanima je, kje bi se lahko naučil pravih vaj za stabilizacijo hrbtenice? Stanje se mi sicer izboljšuje vendar nisem prepričan, če so vaje ki jih izvajam najboljše/prave za samo stabilizacijo. Ali obstaja kje kak program, kjer bi se lahko naučil pravilno izvajati vaje, ki bi podprle mojo hrbtenico?

lp, Igor

Pozdravljeni,
s ciljanimi vajami za krepitev stabilizacijskih mišic hrbtenice se ukvarja kolegica mag. Darija Šćepanović. Kontaktirate jo lahko na e-mail: [email protected].

Lep pozdrav,
Renata Vauhnik

ARTHRON, Sklepne in športne poškodbe Ljubljana, Celje, Maribor, Nova Gorica 041 654 330, [email protected], http://www.arthron.si

New Report

Close